Думаю, багато хто помітив з наших матеріалів, що всі наші статті пронизані головною ідеєю – Громадянська Республіка єдиний спосіб створення Великої України. Тобто, як тільки ми поборем демократію разом з олігархією та змінимо систему влади на Громадянську Республіку, так зразу до нас зійде благодать з кисільними берегами та горілкою з крану на кухні. А хтось із читачів просто скептично скаже про те, що «кожен кулик своє болото хвалить» і тому нічого не говориться про можливі недоліки. 

Що можливо на таке відповісти? Так, ми віримо в нашу ідею і вважаємо її найкращим шляхом для нашої країни, в якій самі і живемо. А ось чи прийде рай до України треба буде розібратись.

Якщо хтось не читав, то я коротко опишу сутність Громадянської Республіки. Вона ґрунтується на трьох постулатах, які говорять, що громадянин не тільки має право, а найголовніше, зобов’язаний брати участь в управлінні своєю державою. Саме ж управління державою здійснюється через систему громадянських рад, куди делегати делегуються, а не обираються на виборах. Тобто, громадянин постійно бере участь в управлінні, а не один раз в декілька років. Реалізувати це право/обов’язок, громадянин може або особисто, або делегуючи своє повноваження іншому громадянину. Чим більше делегату було делеговано повноважень, тим його «вага» більша.

Тож чи прийде до нас рай? Так, прийде, якщо влада, яка буде створена на той момент, виявиться потужною, професійною та вольовою для проведення реформ у країні. Але сама по собі влада не зможе нічого зробити, якщо вона не буде мати підтримки громадян і якщо громадяни не будуть брати участь в проведенні реформ. Якщо ж така влада не буде викликати довіри в громадян, то не потрібно чекати наступних виборів, зміну влади можна зробити зразу, на відміну від демократичної системи, коли треба чекати наступних виборів. Тобто, якість влади, те якою вона буде, залежить від громадян. Зрозуміло, що можливий варіант, коли громадяни приведуть до влади бездарну групу, силу або партію, то раю вони не дочекаються і Громадянська Республіка тут ніяк не допоможе. Але, ще раз повторюю, змінити бездарну владу громадяни можуть швидко, не чекаючи поки спливе строк каденції і не прийдуть наступні вибори.

Ось такий нелегкий шлях до райського життя за Громадянської Республіки але можна і далі нічого не робити і створювати рай на землі для чиновного кодла та олігархів, а самим тішити себе надією, що ось через п’ять років ми таки виберемо справжніх «професіоналів» або «крєпкіх хозяйственніков».