Людина — істота соціальна. Вона завжди шукає, з ким та проти кого дружити. Розумні дружать проти дурнів, висококультурні проти бидла, бандити проти ментів... (Хоча останній приклад у нас можна поставити під сумнів). Загалом це називається об’єднання за інтересами.

Багато співвітчизників кричать про те, що Україну потрібно об’єднати. І з цим складно сперечатися. Питання в іншому. За що та проти кого об’єднуватися? Українці — публіка різношерстна. Хтось націоналіст та хоче Україну для Українців, хтось нудьгує за совком, хтось за «Русскій мір», хтось єврооптиміст, хтось хоче тікати за кордон і ще багато більш дрібних точок зору на майбутнє України. Це вигідно всім. Олігархії, бо ніхто не зможе монополізувати владу. Іншим державам, бо за таких умов Україна ніколи не стане сильним гравцем.

Історія знає приклади, коли в державах починала панувати якась серйозна об’єднавча ідея. Комуністична - мало не зруйнувала європейські монархії та створила монстра у вигляді СРСР. Націонал-соціалізм створив країну, яка самотужки мало не завоювала увесь цивілізований світ. А про те, що створила «Американська мрія», взагалі говорити не доводиться. Америка й досі найпотужніша країна світу.

Об’єднавча ідея — ось історія успіху. Ідея, яка б задовольнила всіх. Мета, яка змусила б комуніста та націоналіста разом будувати завод, а «русскомірця» та єврооптиміста — робити спільний бізнес в Україні. Що це може бути за ідея? Вона, по суті, лише одна, - це побудова Великої України, яка є лідером слов’янського світу. Іншої ідеї ніхто не може запропонувати та не запропонує. Кожна людина хоче бути у безпеці та щоб її поважали. А це можливо, лише коли ти громадянин сильної та багатої країни, громадян якої поважають у світі. Велика Україна, як лідер слов’янського світу, — ідея універсальна. «Рускомірці» отримують єдиність слов’янського світу, про який вони мріяли. Націоналісти — сильну державу. Потенційні емігранти — розуміння того, що тут буде краще, ніж за кордоном... Хіба комуністів доведеться розчарувати. Але завод будувати їм все одно доведеться.

Сьогодні жодна політична сила, яка світиться на екранах, не пропонує ідею Великої України. Бо нікому вона не вигідна. Якщо увесь народ захоче рухатися в якомусь напрямку, то у влади просто не буде іншого виходу, крім як рухатися разом з масами. Тоді вже не до дерибану бюджету буде. Настрої пануватимуть зовсім інші. А якщо ні, то дуже швидко на народному попиті до влади прийдуть ідеалісти, і старій еліті «дерибанщиків» доведеться тікати.

На сьогодні єдина сила, яка пропонує об’єднання навколо ідеї Великої України, — це «Поступ». Тому приєднуйтесь. Давайте будувати Велику Україну разом.