До вашої уваги публікуємо частину діалогу з однією людиною щодо ознайомлення із нашим поступівським громадянським рухом. Ми не будемо тут оприлюднювати його прізвище. Щоб не робити реклами або антиреклами співрозмовнику. Зазначимо, що такі бесіди ми проводимо із багатьма громадянами індивідуально. Із метою пошуку однодумців. Щоб разом побудувати Велику Україну.

Наш метод – це пошук тих, хто готовий вже до нас приєднатись. Ми не витрачаємо часу та енергії щодо переконання когось в правильності руху до Громадянської республіки. Також ми абсолютно відверті в нашому спілкуванні зі всіма.

Максим Твердохліб Андрію, Ви бачили моє запитання до Вас?

Андрій В. Доброго. Максиме бачив, але чесно не розумію, що потрібно від мене? Добра концепція (Доктрина «Громадянська республіка» - прим. редакції), є деякі моменти максималізму. Але у вас, судячи з написаного, все добре поставлено. Тому ще раз ставлю питання, що конкретно треба від мене? Якщо пропонуєте мені стати рядовим членом організації, з витікаючими обов’язками, то для мене це, вибачте, дуже мілко. Тому ще раз наголошую на питанні, що конкретно потрібно від мене?

Максим Твердохліб Дякую за відповідь. І особливо за чесну. Якщо б Ви раніше більш прямо спитали, то ми скоріше б розібрались із цим.

Ок. Спробую відповісти.

Мова з Вами йшла і йде ВИКЛЮЧНО для того, щоб в результаті Ви приєднались до нас або не приєднались. Першим принциповим моментом приєднання (або не приєднання) є наявність спільних поглядів. Саме тому ми й починали з Доктрини. Якщо Ви і ми однаково дивимось на Доктрину «Громадянська республіка», то тоді логічним стає питання членства.

І тут все залежить не від наших пропозицій, а Вашого бачення чи бажань.

Організація «Поступ» нікому і ніколи не пропонувала ніяких посад. Весь актив організації створений самоприходом. Так, як це і передбачено Доктриною. Якщо людина хоче бути не рядовим членом, то вона має щось робити. Це «щось» визначає сама людина для себе. Або вести якийсь напрямок по газеті, або по пропаганді, або по залученню кадрів. Просто писати статті чи знімати відеоролики тощо. Багато чого можна робити. Будь-який член організації може ввійти в склад керівництва організації - Виконком. Але туди не дуже й хочуть. Гроші ж у нас ніхто не платить. А те, що ми гарантовано прийдемо до влади, також зараз ніхто не може сказати. Ось і бажаючих не так і багато. Можна, навіть, і стати Головою, тобто замість мене. Але тут треба всім і собі показати, що людина буде себе більше віддавати справі, ніж я. А також те, що в цьому випадку ця відданість буде більш ефективною. І дати якісь гарантії, що ця функція буде пожиттєвою, якщо хтось не залізе інший на трон. Незалежно від того, як все рухається. В такому разі я не буду триматись за крісло, на якому вже знаходжусь майже 20 років.

Але у нас є поважні люди, які не займають ніяких позицій в організації. Голова партії однієї, наприклад, чи голова РДА чи щось аналогічне.

Вони просто платять членські внески (60 грн. щомісяця, плюс додаткові по-бажанню) і майже нічого не роблять. Іноді роблять, якщо їх попросять. Особисто я не згоден, що поважна людина може обмежитись тільки сплатою внесків. Хоча й на цьому дякуємо, бо це невелика, але моральна підтримка. Проте ми йдемо до того, що просто числитися, платити внески і нічого не робити - не буде. Але одночасно у нас діє залізний принцип – все, що людина робить, то вона робить виключно на добровільній основі. Приблизно так.

Це питання велике. Тому хотів би у Вас дізнатись про Ваші інші питання в цьому напрямку.

Андрій В. Максиме, з усією повагою, але ви не відповіли на моє питання. Я не бажаю бути керівником або духовним наставником, також не в моєму віці бути рядовим бійцем і по виклику приїжджати на заходи. Тому ще раз наголошую про конкретику. Ви ж не просто так мені написали і пішли на контакт.

Максим Твердохліб Прошу пробачення. Але не розумію Вашого запитання. Що значить «не просто так пішов на контакт»? Ми працюємо методом перебору. Я зайшов в одну групу і всім, кого бачив, писав такі самі листи, як і Вам написав. Пишу кожен день по два листи. Аналогічно працюють і інші наші товариші. Якщо Ви маєте на увазі, що ми якось попередньо Вас вивчали і саме тому до Вас звернулись, то ні. Такого не було. Не вивчали. Ми нікого не вивчаємо. Ми працюємо саме методом перебору, а не вербовки. Ви можете уточними Ваше запитання, бо я його не розумію?

Андрій В. Добре. Давайте розберем ситуацію. Що ми маємо? В мене є політична партія, розгалужена мережа громадських об’єднань і своя громадянська позиція. Цим мені займатись зараз не цікаво, від слова ЗОВСІМ. Кожна платформа повинна бути цікава своїм членам, по різним причинам. Якщо організація не утопічна, а з чітким баченням майбутнього, в неї повинні бути чіткі завдання і методи їх досягнення. Я не є членом вашої організації, але ви зі мною вийшли на контакт, тому я ставлю питання - що ви бажаєте мені запропонувати і що для цього я повинен зробити. Якщо ви зможете мене зацікавити, я готовий зустрітись з вами і продовжити спілкування. Дякую за увагу.

Максим Твердохліб Почну з кінця. Бо простіше. Ми НІКОГО не зацікавлюємо. Це наша принципова позиція. Ми пропонуємо ознайомитись із нашим шляхом і тим, як ми по ньому йдемо. Це Доктрина «Громадянська республіка» і це наші дії, які ми робимо. На всі відповіді відповідаємо і щодо Доктрини і щодо дій. Якщо те, що ми робимо і як ми робимо, людину не цікавить, то на цьому і завершуємо. І шукаємо тих, хто буде згодний із нашим шляхом і буде мати бажання йти по ньому разом із нами. Якщо людина не згодна, або сама не зацікавилась, то просто прощаємось. По тому, що я написав, у Вас є запитання? Просто, може я щось незрозуміло пояснив, тому й запитую додатково.

Андрій В. Ок. Радий був познайомитись. Бажаю всього найкращого на вашому шляху.

Максим Твердохліб До побачення.

Як ми бачимо, людина або не зрозуміла, про що ми говоримо, або все зрозуміла і вирішила з нами попрощатись. Ми тут не будемо аналізувати, що насправді вона хотіла. Але ми точно можемо сказати, якщо людину цікавить Велика Україна, то вона, мабуть, має починати не з того, яке місце в цьому русі вона буде мати. Мабуть, треба до кінця розібратись, а саме що ми робимо і як робимо. І якщо з цим буде зрозуміло, то й питання про «місце в організації» також вирішиться автоматом. Але для того, щоб людина розібралась із нашим рухом, то у неї має бути велике бажання змінити нашу Батьківщину. Бажання зробити так, щоб Україна стала Великою!