В попередньому номері газети ми розповіли про три обов’язкові умови зміни системи влади. Це: ідеологія, масова організація та підтримка народу. Якщо хоч одна з них не буде виконана, то зміна системи влади не відбудеться. Висвітлили важливість наявності ідеології. А зараз пропонуємо Вашій увазі розглянути другу та третю умови зміни системи влади – масова організація та підтримка народу.

Витяг з Доктрини

РОЗДІЛ IIІ. ТЕХНОЛОГІЯ ПРИХОДУ ДО ВЛАДИ

2. МАСОВА ОРГАНІЗАЦІЯ

Існують різні шляхи приходу до влади: спадкування (як при монархії), конституційний шлях (вибори), військовий переворот, силове захоплення влади (не військовими), інтервенція іноземної держави. Ці технології різні, але у них всіх є одна спільна складова успіху. Вони можливі тільки в разі, якщо досягнута одна з обов'язкових умов — підтримка народу.

Тобто, для того, щоб прийти до влади потрібно заручитися підтримкою населення. Для цього потрібно зрозуміти суть природи влади. Природа влади полягає в тому, що вона завжди базується на людях, на їх підтримці, на підтримці народу. Тому сама сила влади безпосередньо залежить від ступеня підтримки її народом. Якщо народ підтримує якусь силу, то ніщо не зможе утримати цю силу від приходу до влади. Крім того, не має значення, яким саме конкретним способом буде здійснено такий перехід: палацовим переворотом, виборами, майданом, військовим переворотом чи іноземною інтервенцією. І навпаки, якщо влада втрачає підтримку народу, тоді таку владу дуже швидко змітають.

Якщо підтримку народу окреслити у відсотковому співвідношенні, можна умовно виділити кілька ступенів. Це цифри оцінювальні та практичні. Взяті зі світової історії, вони можуть трохи змінюватись у різних конкретних випадках, але порядок їх скрізь і у всіх країнах однаковий. Тут потрібно звернути увагу на те, що підтримка народу і результат на виборах — це не одне і те ж. Результати можуть підтасовувати, але реальну підтримку народу сфальсифікувати не можна. Можна маніпулювати результатами виборів, щоб піднімати або опускати результати голосування. Проте на реальну підтримку народу це не впливає. Від фальсифікації виборів реальна підтримка народу не змінюється. Мова йде про фактичну, реальну підтримку народом тієї чи іншої політичної сили. Як правило, жодна країна світу не оприлюднює справжні дані щодо реальної підтримки. Але вони завжди відомі уряду, опозиції, їх можуть знати іноземні держави через свою розвідку. Народ же їх не знає ніколи.

Питання щодо ідеології та відповіді на них організації «Поступ»

Питання: Як можна домогтися підтримки більшості народу, якщо його не цікавить будь-яка ідеологія, тим більше, що при її сприйнятті потрібен певний рівень культури і знань?

ВІДПОВІДЬ: Ідеологія трансформується в прості гасла. І ці гасла піаряться. Підтримуючи ці гасла - народ підтримує ідеологію. Він може не знати її взагалі. Головне, щоб підтримував гасла і ототожнював себе з нею.

Питання: А Гітлер, комуністи, партія «слуга народу» прийшли до влади завдяки ідеології та масовій організації чи великому фінансуванню?

ВІДПОВІДЬ: Комуністів ніхто не фінансував. Все робилося за ті гроші, які вони самі напрацьовували по своєму життю. Був єдиний випадок, коли всі соціал-демократи боролися за гроші Сави Морозова. Гітлер сам розповідав про фінансування НСДАП. Ніякого фінансування НСДАП не було! Воно почалося лише перед приходом їх до влади. Він пояснив, що партія була бідна, але в ній було біля 1 млн. людей. І всі платили членські внески. Біля 1 марки. Цього будо досить на централізовані заходи. Все інше робилося людьми безкоштовно. Крім тих, хто працював в апараті партії. Але таких було небагато і отримували вони теж небагато, і на це вистачало членських внесків. А ось порівняння із "слугою народу" взагалі некоректне. Так, грошей в цей проект вбухали багато. Але цей проект - прихід до влади мав за мету, а не зміну системи влади. Для того, щоб прийти до влади є тільки одна умова - гроші. У нас нема на меті приходу до влади.

Питання: Як більшість навчити не вестися на популізм і брехню політиків?

ВІДПОВІДЬ 1: Ніяк. Це закладено на генетичному рівні. Коритись ситуативному лідеру - запорука виживання. Тільки 8-15% людей здатні опиратись цьому інстинкту. (деякі з них в решті і стають лідерами).

ВІДПОВІДЬ 2: Не дивитися один тв канал, а кілька, аналізувати ситуацію і жити в реальності.

ВІДПОВІДЬ 3: Народонаселення (електорат) ніяк не вберегти від маніпуляцій і пропаганди. На цьому і базується демократична форма правління. Наша задача перемогти демократію на її полі її ж методами. У нас для цього є абсолютно все (чи буде найближчим часом) ! А потім змінити вибори на делегування і відсікти природнім чином політично пасивних людей від політики як такої. В цьому і полягає ідея зміни системи влади на Громадянську Республіку, де не вийде отримувати дивіденди з популізму.

Питання: Ось тут не зовсім згоден! Чемпіон світу з шахів ніколи не переможе навіть самого слабкого боксера-професіонала на рингу, але легко обіграє його за шахівницею навіть із закритими очима). Якби Зеленський боровся з Порошенком його методами, він би програв з тріском, а так перемога з великим відривом.

ВІДПОВІДЬ: Зеленський боровся з Порошенко на демократичному полі за демократичними правилами. Його популізм виявився сильнішим. Ідеології нової ніякої не було. Була саме схема "я чесний і порядний, а він нє". Він, будучи боксером, побив боксера за правилами боксу. І ми так зробимо, але у нас буде кастет в рукавиці - ідеологія.

Питання: Можна мати яку завгодно підтримку людей, але влада шляхом фальсифікацій і підкупу голосів все одно вам владу не віддасть. І що ви тут зможете зробити із вашою підтримкою громадян?

ВІДПОВІДЬ 1: Ідеологія трансформується в прості гасла. І ці гасла піаряться. Підтримуючи ці гасла - народ підтримує ідеологію. Він може не знати її взагалі. Головне, щоб підтримував гасла і ототожнював себе з нею.

ВІДПОВІДЬ 2: Все вірно. Саме так і є. Для того, щоб відповідь була ще точнішою, можна вказати і ступінь рівня підтримки громадян - 25%. В цьому випадку ніхто і ніщо не може завадити отримати владу в свої руки. Ніякі підкупи, ніякі фальсифікації. Просимо звернути увагу. Мова йде не про результати голосування, а саме реальну підтримку. І теж, тут не має значення, чи активні або пасивні ці 25%. Навіть, якщо це будуть одні амеби, то все одно, ця схема діє.

ВІДПОВІДЬ 3: Фальсифікації/підкуп виборців дають результат за умови, коли опозиція не має достатньої підтримки. Тоді незначні "натягнуті" % є вирішальними. Тому режисер завжди фрагментує опозиційні сили, аби голоси розпорошилися, та жодна опозиційна сила не набрала питомої кількості.