Нова влада для громадян - це завжди сподівання на кращу долю і життя в державі. Велика надія і великі очікування, що, нарешті, все зміниться. Тому звертаємося до Президента України, Прем’єр-міністра України, керівника Офісу Президента та Голови Верховної ради України – Ви отримали шанс увійти в історію як ті, хто побудував ВЕЛИКУ УКРАЇНУ, або як ще одні, що були при владі. Тому однією з першочергових реформ, що Ви маєте зробити, є знищення корупції. Це саме та проблема, яка роз`їдає державу зсередини та руйнує довіру до влади. Пропонуємо Вам головні принципи ліквідації корупції, що описані в Доктрині «Громадянська Республіка»:

РОЗДІЛ V. ПЕРШОЧЕРГОВІ РЕФОРМИ. РЕФОРМА ПРАВООХОРОННОЇ СИСТЕМИ. ЛІКВІДАЦІЯ КОРУПЦІЇ.

«При реформуванні правоохоронної системи, в першу чергу, необхідно вирішити проблему корупції. Ми виходимо з наступного принципу: якщо влада протягом шести місяців не ліквідує корупцію, то вона (влада), або не хоче цього робити, або не є владою. Для досягнення мети — ліквідації корупції в Україні, необхідно як мінімум:

  1. Політична воля влади, яка може, наприклад, бути реалізована через створення антикорупційного органу, що підкорядковуватиметься верховній владі, яка за нього і має відповідати. Якщо влада скаже, що антикорупційний орган погано працює, то вона є нікчемною і її слід прибрати.
  2. Очищення влади від корупціонерів.
  3. Відділення бізнесу від влади.
  4. Підвищення мінімальної заробітної плати чиновникам до рівня не менше, ніж в 2-3 рази вище від середньої зарплати у країні. Одночасне дотримання жорсткого контролю відповідності доходів чиновників їх витратам. Їх невідповідність має вести до неминучого покарання. Сам факт невідповідності – це кримінальний злочин.
  5. Максимальне спрощення системи отримання дозволів, погоджень та інших регуляторних функцій держави.
  6. Застосування моральних чинників впливу.
  7. Широке залучення громадськості до контролю.
  8. Провокування хабарів та запровадження (за необхідності) комісійних за надання інформації про хабарників.

Саме реалізація зазначених позицій і становитиме суть перших кроків у боротьбі з корупцією. Без них подолати корупцію неможливо. Реалізувати ці позиції може тільки влада, яка буде мати саме бажання і волю навести порядок у країні.»

Розглянемо 5-й пункт "Максимальне спрощення системи отримання дозволів, погоджень та інших регуляторних функцій держави".

Відповідає Дмитро Тацій, член Виконкому «Поступу»:

ПО ПЕРШЕ. Влада повинна ліквідувати усі дозволи і погодження окрім тих, без яких ніяк не можна обійтися. І керуватися при ліквідації треба звичайно здоровим глуздом. Ми повинні перейти на принцип повідомлення, та у разі відсутності заборони у затверджений законом термін, отримання автоматичного дозволу від держави. Якщо громадянин має бажання займатися бізнесом чи будь-якої іншою діяльністю, він повинен займатися своєю справою, а не приходити на поклін до чиновників, долаючи штучні перешкоди.

ПО ДРУГЕ. Закони повинні трактуватися зрозуміло і однозначно, що унеможливить зловживанню чиновниками. Просте і зрозуміле трактування закону надає впевненості громадянам при відстоюванні своїх прав.

ПО ТРЕТЄ. Для запобігання корупції у будь-яких проявах влада повинна мінімізувати контакт громадян з чиновником. Усі запити та спілкування повинні бути в електронному виді. Таким чином, ми зекономимо час, гроші, та й мінімізується корупційна складова. В державі потрібно створити єдиний реєстр даних по фізичним та юридичним особам і максимально все перевести в електронний вид. Вся інформація повинна зберігатися в електронному виді і давати можливість швидко оперувати інформацією для прийняття рішень чиновникам при вирішенні будь-яких питань громадян. Геть купу паперів, які коштують громадянам час, нерви та гроші. Державний апарат повинен швидко і якісно вирішувати проблеми громадян, а не створювати їх.

Застосування моральних чинників впливу. Провокування хабарів та впровадження комісійних за надання інформації про них

Відповідає Даниїл Лемешко, член Виконкому «Поступу»:

Звісно, в 21-му віці нічого не відбувається без потужної медіа підтримки, і боротьба з корупцією не виняток. Пропаганда на всіх рівнях "економіки здорової людини" має демонізувати корупцію як явище. Має змусити кожну притомну людину вірити, що корупція - це найвище економічне зло і не просто не приймати в ній участі, а й не давати робити це іншим. Тут якраз в нагоді стане широке залучення громадян до контролю економічної гігієни. Кожен, хто повідомив про корупційну діяльність, або допоміг її виявити і довести, має бути нагороджений не тільки грошима від держави, але і повагою від співгромадян. У всіх економічно успішних країнах подібні принципи працюють вже давно і успішно. Здав корупціонера сьогодні - підняв пенсії, зміцнив нац. валюту, врятував хвору дитину завтра. Пам'ятайте, що бюджет країни - це спільні кошти громадян, а не особистий гаманець влади.