
Нова влада для громадян - це завжди сподівання на кращу долю і життя в державі. Велика надія і великі очікування, що, нарешті, все зміниться. Тому звертаємося до Президента України, Прем’єр-міністра України, керівника Офісу Президента та Голови Верховної ради України – Ви отримали шанс увійти в історію як ті, хто побудував ВЕЛИКУ УКРАЇНУ, або як ще одні, що були при владі. Тому однією з першочергових реформ, що Ви маєте зробити, є знищення корупції. Це саме та проблема, яка роз`їдає державу зсередини та руйнує довіру до влади. Пропонуємо Вам головні принципи ліквідації корупції, що описані в Доктрині «Громадянська Республіка»:
РОЗДІЛ V. ПЕРШОЧЕРГОВІ РЕФОРМИ. РЕФОРМА ПРАВООХОРОННОЇ СИСТЕМИ. ЛІКВІДАЦІЯ КОРУПЦІЇ.
«При реформуванні правоохоронної системи, в першу чергу, необхідно вирішити проблему корупції. Ми виходимо з наступного принципу: якщо влада протягом шести місяців не ліквідує корупцію, то вона (влада), або не хоче цього робити, або не є владою. Для досягнення мети — ліквідації корупції в Україні, необхідно як мінімум:
- Політична воля влади, яка може, наприклад, бути реалізована через створення антикорупційного органу, що підкорядковуватиметься верховній владі, яка за нього і має відповідати. Якщо влада скаже, що антикорупційний орган погано працює, то вона є нікчемною і її слід прибрати.
- Очищення влади від корупціонерів.
- Відділення бізнесу від влади.
- Підвищення мінімальної заробітної плати чиновникам до рівня не менше, ніж в 2-3 рази вище від середньої зарплати у країні. Одночасне дотримання жорсткого контролю відповідності доходів чиновників їх витратам. Їх невідповідність має вести до неминучого покарання. Сам факт невідповідності – це кримінальний злочин.
- Максимальне спрощення системи отримання дозволів, погоджень та інших регуляторних функцій держави.
- Застосування моральних чинників впливу.
- Широке залучення громадськості до контролю.
- Провокування хабарів та запровадження (за необхідності) комісійних за надання інформації про хабарників.
Саме реалізація зазначених позицій і становитиме суть перших кроків у боротьбі з корупцією. Без них подолати корупцію неможливо. Реалізувати ці позиції може тільки влада, яка буде мати саме бажання і волю навести порядок у країні.»
Розглянемо 5-й пункт "Максимальне спрощення системи отримання дозволів, погоджень та інших регуляторних функцій держави".
Відповідає Дмитро Тацій, член Виконкому «Поступу»:
ПО ПЕРШЕ. Влада повинна ліквідувати усі дозволи і погодження окрім тих, без яких ніяк не можна обійтися. І керуватися при ліквідації треба звичайно здоровим глуздом. Ми повинні перейти на принцип повідомлення, та у разі відсутності заборони у затверджений законом термін, отримання автоматичного дозволу від держави. Якщо громадянин має бажання займатися бізнесом чи будь-якої іншою діяльністю, він повинен займатися своєю справою, а не приходити на поклін до чиновників, долаючи штучні перешкоди.
ПО ДРУГЕ. Закони повинні трактуватися зрозуміло і однозначно, що унеможливить зловживанню чиновниками. Просте і зрозуміле трактування закону надає впевненості громадянам при відстоюванні своїх прав.
ПО ТРЕТЄ. Для запобігання корупції у будь-яких проявах влада повинна мінімізувати контакт громадян з чиновником. Усі запити та спілкування повинні бути в електронному виді. Таким чином, ми зекономимо час, гроші, та й мінімізується корупційна складова. В державі потрібно створити єдиний реєстр даних по фізичним та юридичним особам і максимально все перевести в електронний вид. Вся інформація повинна зберігатися в електронному виді і давати можливість швидко оперувати інформацією для прийняття рішень чиновникам при вирішенні будь-яких питань громадян. Геть купу паперів, які коштують громадянам час, нерви та гроші. Державний апарат повинен швидко і якісно вирішувати проблеми громадян, а не створювати їх.
Застосування моральних чинників впливу. Провокування хабарів та впровадження комісійних за надання інформації про них
Відповідає Даниїл Лемешко, член Виконкому «Поступу»:
Звісно, в 21-му віці нічого не відбувається без потужної медіа підтримки, і боротьба з корупцією не виняток. Пропаганда на всіх рівнях "економіки здорової людини" має демонізувати корупцію як явище. Має змусити кожну притомну людину вірити, що корупція - це найвище економічне зло і не просто не приймати в ній участі, а й не давати робити це іншим. Тут якраз в нагоді стане широке залучення громадян до контролю економічної гігієни. Кожен, хто повідомив про корупційну діяльність, або допоміг її виявити і довести, має бути нагороджений не тільки грошима від держави, але і повагою від співгромадян. У всіх економічно успішних країнах подібні принципи працюють вже давно і успішно. Здав корупціонера сьогодні - підняв пенсії, зміцнив нац. валюту, врятував хвору дитину завтра. Пам'ятайте, що бюджет країни - це спільні кошти громадян, а не особистий гаманець влади.