
У житті все тече, все змінюється. Хтось приходить, а хтось іде з твого особистого життя, з життя сім'ї, організації. Таке стається. Іноді люди йдуть. Стається і так, що людей просять піти. Різні причини, різні обставини та різні наслідки. Про одних згадують теплим словом, когось клянуть. Когось знову хочуть зустріти, а когось шукають, щоб помститися. Буває по-різному.
Громадянська організація «Поступ», як будь-який колектив людей, також стикається з моментами, коли наші лави залишають люди. І необхідно сказати кілька слів стосовно того, якою є позиція ГО «Поступ» щодо наших «колишніх». Вона досить суттєво відрізняється від звичайних людських відносин.
ПРИЧИНИ
Для виходу з будь-якої організації може бути маса причин. Особисті питання, незгода зі стратегією і тактикою організації, відсутність віри в її спроможність, навіть, емоційний стан в запалі суперечки тощо. Також можуть бути ще обставини, коли організація приймає категоричне рішення щодо виходу члена організації внаслідок його зневаги до колективу, окремих колег, або його ганебної поведінки, що компрометує саму організацію.
ОБСТАВИНИ
Отже, існує багато причин, обставин, що впливають на прийняття рішення. Процес віддалення може пройти спокійно, врівноважено, а може викликати бурну реакцію та конфлікти. Поведінка ж організації в цих обставинах завжди обумовлена загальними правилами організації та поведінкою того, хто її залишає. Тому дії організації будуть завжди випливати із зазначеного.
Нагадаю, що «Поступ» поставив собі глобальну мету – побудову Великої України. Обставини в нашій країні такі, що для досягнення цієї мети потрібні кардинальні зміни в величезних масштабах. На даний момент «Поступ» єдиний відкрито окреслив причини проблем, розробив шляхи їх усунення і визначив методи досягнення мети. То ж ми, «Поступ», діємо виключно в інтересах нашої України та її Громадян. А отже, ми потребуємо участі в нашій діяльності найбільш відповідальних Громадян України для втілення цих кардинальних змін в майбутньому. Нажаль, інші політичні чи громадянські структури із подібними позиціями в Україні зараз просто відсутні. Це факт! І висновок з цього факту простий – саме на громадянській організації «Поступ» лежить велика відповідальність за долю країни. А організація «Поступ» – це громадяни. Що означає перенесення цієї відповідальності на всіх тих, хто зараз діє в «Поступі», або ще не приєднався, або, навпаки, вийшов з організації чи збирається це зробити. Ми покладаємось на кожного члена організації, ми розраховуємо на участь в її діяльності кожного нашого товариша. Хтось дійшов до цього вже, хтось почне активніше працювати згодом, коли розбереться детальніше. Це нормально. Поки людина в «Поступі» – вона може пройматись нашою діяльністю, розуміти її більше. Але. Коли хтось залишає наші ряди – він по-перше віддаляється від «Поступу» (і зрозуміти діяльність буде ще важче), по-друге вже сьогодні послаблює наш рух на якусь долю відсотку. Звісно, в таких умовах організація не може вітати рішення людини про вихід з її лав.
Підсумуємо. Причини виходу в лав організації можуть бути різні. ГО «Поступ» може їх поділяти або ні, може оцінювати це рішення негативно, а може і підтримати, якщо розбіжності ідеологічні, і людина просто наш опонент, а не колега. Але наше подальше відношення стосовно цієї людини буде обумовлене загальними правилами організації та поведінкою того, хто виходить.
НАСЛІДКИ
Незалежно від оцінки з боку ГО «Поступ» щодо рішення про вихід з організації, кожен повинен усвідомлювати, що він – Громадянин України. І він Повинен піклуватись про її збереження та розвиток. Тому ставлення в майбутньому до людини, що залишає організацію, з боку ГО «Поступ» буде базуватись буквально на трьох параметрах:
— Чи людина дійсно розібралась з ідеологією «Поступу» і чітко зважила своє рішення;
— Чи адекватно повела себе людина з організацією (не має заборгованості по внесках, не дискредитує організацію, не ображала її членів) і зрозуміло пояснила свої причини;
— Чи веде себе людина за межами «Поступу» як соціальний дрон, чи як Громадянин. Можна зазначити декілька моделей поведінки людей після виходу з лав організації:
- Ті, хто, залишивши «Поступ», продовжили громадянську діяльність. Уточнимо, саме ГРОМАДЯНСЬКА діяльність – осмислена і цілеспрямована на побудову Сильної України. Ця діяльність – це не бажання, а обов’язок кожного громадянина згідно громадянської ідеології «Поступа». З такими людьми «Поступ» не просто не розриває контакти, а і співпрацює. Тому що людина може будувати Україну не лише в «Поступі». І, доречи, такі факти співпраці у нас є і непоодинокі.
- Ті, хто займається соціальною та громадською діяльністю. Цим також треба займатись, оскільки деякі речі необхідно робити (або, навпаки, зупиняти) прямо зараз. Але тут головне слово – ТАКОЖ, а не ЛИШЕ. Соціальна діяльність та активізм – звичайно корисні та важливі, але зі стратегічної точки зору – це залатування дірок в тонучому кораблі. Все це вирішує певні проблеми, в якійсь мірі трохи віддаляє розвал країни, але не наближає побудову нової системи управління, яка зробить Україну справді Великою. Тому ми вважаємо саму по собі цю діяльність окремо – звичайно ж корисною, втім зі стратегічної точки зору – недостатньою. Але це особисте право таких людей і ми їх не переконуємо.
- Ті, хто думає лише про свої особисті інтереси і веде себе як «соціальний дрон» – наше ставлення до такої людини є і буде різко негативне. «Соціальні дрони» – вороги розвитку та становлення України. ГО «Поступ» не може мати з ними нічого спільного. Як і вони не можуть мати нічого спільного з Громадянами України. Вони мають бути, як мінімум, відсторонені від державних посад, оскільки вони сприяють деградації Держави. Спеціально ми не збираємось переслідувати соціальних дронів, ані тих, що вийшли з «Поступу», ані тих, хто в «Поступі» ніколи не був. Але якщо нас доля буде із ними перетинати, то відноситись до них ми маємо як до ворогів України. Це принципово.
Ну а щодо тих, хто плюнув в сторону «Поступу» і повів себе з нами ганебно, – справедливість є, і відповідальність за вчинки ніхто не відміняв. :)
І, наостанок, якщо громадянин каже: мене цікавить лише сім’я та робота, то чим він відрізняється від іноземця, який просто приїхав в Україну заробляти гроші?