ВІДДІЛЕННЯ БІЗНЕСУ ВІД ВЛАДИ, ЯК ОДИН ІЗ МЕТОДІВ ЛІКВІДАЦІЇ КОРУПЦІЇ

Влада, яка не проводить радикальних реформ, дуже швидко втрачає свій рейтинг. Для людей очільники країни з народних героїв швидко перетворюються на ворогів. А далі йдуть сценарії Януковича, Чаушеску, Каддафі... Саме тому Президент, Уряд та Верховна рада України мають зробити те, про що кажуть всі вже 29 років, — подолати корупцію. Це дасть можливість зберегти та примножити свої рейтинги, а головне — дасть сигнал, що правила життя змінилися. І це незворотньо. Розглянемо третю позицію. Цитата з Доктрини Громадянська республіка:

РОЗДІЛ V. ПЕРШОЧЕРГОВІ РЕФОРМИ РЕФОРМА ПРАВООХОРОННОЇ СИСТЕМИ. ЛІКВІДАЦІЯ КОРУПЦІЇ.

«Під час реформування правоохоронної системи, в першу чергу, необхідно вирішити проблему корупції. Ми виходимо з наступного принципу: якщо влада протягом шести місяців не ліквідує корупцію, то вона (влада), або не хоче цього робити, або не є владою.

Для досягнення мети — ліквідації корупції в Україні, необхідно як мінімум:

  1. Політична воля влади, яка може, наприклад, бути реалізована через створення антикорупційного органу, що підпорядковуватиметься верховній владі, яка за нього і має відповідати. Якщо влада скаже, що антикорупційний орган погано працює, то вона є нікчемною і її слід прибрати.
  2. Очищення влади від корупціонерів.
  3. Відділення бізнесу від влади.
  4. Підвищення мінімальної заробітної плати чиновникам до рівня не менше, ніж в 2-3 рази вище від середньої зарплати у країні. Одночасне дотримання жорсткого контролю відповідності доходів чиновників їх витратам. Їх невідповідність має вести до неминучого покарання. Сам факт невідповідності – це кримінальний злочин.
  5. Максимальне спрощення системи отримання дозволів, погоджень та інших регуляторних функцій держави.
  6. Застосування моральних чинників впливу.
  7. Широке залучення громадськості до контролю.
  8. Провокування хабарів та запровадження (за необхідності) комісійних за надання інформації про хабарників.

Саме реалізація зазначених позицій і становитиме суть перших кроків у боротьбі з корупцією.

Без них подолати корупцію неможливо. Реалізувати ці позиції може тільки влада, яка буде мати саме бажання і волю навести порядок у країні.»

Пояснення:

Всім відомо, що одним із основних якісних показників роботи влади є ліквідація корупції. Люди хочуть розуміти, що всі перебувають в однакових умовах, незалежно від зв’язків та достатку. Якщо на щось маєш право — отримуєш. Не маєш — не отримуєш. Так виглядає справедливість. І цього хочуть громадяни.

Найактивнішими хабародавцями у всі часи були бізнесмени. Причина проста. У бізнесменів є гроші, чиновники знають, що у бізнесменів є гроші, бізнесменам потрібно щось від чиновників. Законно чи незаконно, не важливо. Важливо, що потрібно, і що чиновник вирішує “бути чи не бути”.

Однак, деякі успішні бізнесмени досягають такого рівня, що їм для просування свого бізнесу простіше самим стати владою і самостійно (або через своїх ставлеників) робити приференції для свого бізнесу. Бо це, банально, дешевше та простіше, а головне — безпечніше.

Звісно, користуючись такими можливостями, бізнесмени при владі (олігархи) повністю перекривають доступ своїм конкурентам до тих чи інших галузей економіки. І тут все просто. Або встановлюють невиконувані вимоги, або виставляють хабарі, які роблять бізнес невигідним, або застосовують ще якісь не складні, але дієві методи. Як результат — бізнес олігархів маштабується і процвітає, а їх конкурентам доводиться туго. За таких умов повністю вбивається реальна конкуренція, а з нею і прогрес. Бо виграє не найкращий бізнесмен, а той, хто має владу.

Саме тому, відділення бізнесу від влади, тобто ліквідація олігархії, є надзвичайно важливим завданням. Бізнесмени мають займатися бізнесом. А влада — створювати конкурентні та рівні умови для його ведення. Якщо цього не зробити, то про прихід зарубіжного інвестора та зростання національної бізнесактивності залишиться тільки мріяти.

Як це зробити? За демократичної системи — майже ніяк. Не для того вона будувалася колишньою бізнесбуржуазією, щоб її можна було подолати. Тому єдиний вихід — це застосування жорстких, авторитарних методів. Тобто, в ручному режимі видавити УВЕСЬ бізнес із влади. Залишити лише тих чиновників, які живуть на зарплату. І пильно слідкувати за тим, щоб у дружин та дітей цих чиновників, раптом не прокинулися фантастичні таланти підприємців. Повноважень для цього вистачає. Свій Уряд, Президент, Верховна рада... Необхідно увімкнути політичну волю і зробити складну та брудну роботу. Іншого шляху нема.