
ВІДДІЛЕННЯ БІЗНЕСУ ВІД ВЛАДИ, ЯК ОДИН ІЗ МЕТОДІВ ЛІКВІДАЦІЇ КОРУПЦІЇ
Влада, яка не проводить радикальних реформ, дуже швидко втрачає свій рейтинг. Для людей очільники країни з народних героїв швидко перетворюються на ворогів. А далі йдуть сценарії Януковича, Чаушеску, Каддафі... Саме тому Президент, Уряд та Верховна рада України мають зробити те, про що кажуть всі вже 29 років, — подолати корупцію. Це дасть можливість зберегти та примножити свої рейтинги, а головне — дасть сигнал, що правила життя змінилися. І це незворотньо. Розглянемо третю позицію. Цитата з Доктрини Громадянська республіка:
РОЗДІЛ V. ПЕРШОЧЕРГОВІ РЕФОРМИ РЕФОРМА ПРАВООХОРОННОЇ СИСТЕМИ. ЛІКВІДАЦІЯ КОРУПЦІЇ.
«Під час реформування правоохоронної системи, в першу чергу, необхідно вирішити проблему корупції. Ми виходимо з наступного принципу: якщо влада протягом шести місяців не ліквідує корупцію, то вона (влада), або не хоче цього робити, або не є владою.
Для досягнення мети — ліквідації корупції в Україні, необхідно як мінімум:
- Політична воля влади, яка може, наприклад, бути реалізована через створення антикорупційного органу, що підпорядковуватиметься верховній владі, яка за нього і має відповідати. Якщо влада скаже, що антикорупційний орган погано працює, то вона є нікчемною і її слід прибрати.
- Очищення влади від корупціонерів.
- Відділення бізнесу від влади.
- Підвищення мінімальної заробітної плати чиновникам до рівня не менше, ніж в 2-3 рази вище від середньої зарплати у країні. Одночасне дотримання жорсткого контролю відповідності доходів чиновників їх витратам. Їх невідповідність має вести до неминучого покарання. Сам факт невідповідності – це кримінальний злочин.
- Максимальне спрощення системи отримання дозволів, погоджень та інших регуляторних функцій держави.
- Застосування моральних чинників впливу.
- Широке залучення громадськості до контролю.
- Провокування хабарів та запровадження (за необхідності) комісійних за надання інформації про хабарників.
Саме реалізація зазначених позицій і становитиме суть перших кроків у боротьбі з корупцією.
Без них подолати корупцію неможливо. Реалізувати ці позиції може тільки влада, яка буде мати саме бажання і волю навести порядок у країні.»
Пояснення:
Всім відомо, що одним із основних якісних показників роботи влади є ліквідація корупції. Люди хочуть розуміти, що всі перебувають в однакових умовах, незалежно від зв’язків та достатку. Якщо на щось маєш право — отримуєш. Не маєш — не отримуєш. Так виглядає справедливість. І цього хочуть громадяни.
Найактивнішими хабародавцями у всі часи були бізнесмени. Причина проста. У бізнесменів є гроші, чиновники знають, що у бізнесменів є гроші, бізнесменам потрібно щось від чиновників. Законно чи незаконно, не важливо. Важливо, що потрібно, і що чиновник вирішує “бути чи не бути”.
Однак, деякі успішні бізнесмени досягають такого рівня, що їм для просування свого бізнесу простіше самим стати владою і самостійно (або через своїх ставлеників) робити приференції для свого бізнесу. Бо це, банально, дешевше та простіше, а головне — безпечніше.
Звісно, користуючись такими можливостями, бізнесмени при владі (олігархи) повністю перекривають доступ своїм конкурентам до тих чи інших галузей економіки. І тут все просто. Або встановлюють невиконувані вимоги, або виставляють хабарі, які роблять бізнес невигідним, або застосовують ще якісь не складні, але дієві методи. Як результат — бізнес олігархів маштабується і процвітає, а їх конкурентам доводиться туго. За таких умов повністю вбивається реальна конкуренція, а з нею і прогрес. Бо виграє не найкращий бізнесмен, а той, хто має владу.
Саме тому, відділення бізнесу від влади, тобто ліквідація олігархії, є надзвичайно важливим завданням. Бізнесмени мають займатися бізнесом. А влада — створювати конкурентні та рівні умови для його ведення. Якщо цього не зробити, то про прихід зарубіжного інвестора та зростання національної бізнесактивності залишиться тільки мріяти.
Як це зробити? За демократичної системи — майже ніяк. Не для того вона будувалася колишньою бізнесбуржуазією, щоб її можна було подолати. Тому єдиний вихід — це застосування жорстких, авторитарних методів. Тобто, в ручному режимі видавити УВЕСЬ бізнес із влади. Залишити лише тих чиновників, які живуть на зарплату. І пильно слідкувати за тим, щоб у дружин та дітей цих чиновників, раптом не прокинулися фантастичні таланти підприємців. Повноважень для цього вистачає. Свій Уряд, Президент, Верховна рада... Необхідно увімкнути політичну волю і зробити складну та брудну роботу. Іншого шляху нема.