
Головною запорукою порядку в будь-якій країні є правоохоронні органи. Однак, ні для кого не секрет, що саме правоохоронні органи вважаються в Україні найбільш корумпованими. Ми не тішимо себе ілюзіями, що Президент, Уряд та Верховна Рада України цього не знають. Саме тому ми запропонували їм дієві механізми, які зможуть дати реальний ефект у боротьбі з корупцією.
А натомість Першими особами держави наші рекомендації були передані для розгляду, в тому числі, й до Міністерства Внутрішніх Справ. Тобто, до Міністерства, яке вважається найбільш корумпованим. Складно зрозуміти, що наші керманичі хотіли цим показати. Але відповідь від МВС ми отримали. Можете з нею ознайомитися і зробити свій висновок.
ОСЬ ТЕ, ЩО МИ ЗАПРОПОНУВАЛИ ПРЕЗИДЕНТУ, ГОЛОВІ ВЕРХОВНОЇ РАДИ ТА УРЯДУ!
УРИВОК З ГАЗЕТИ «ГРОМАДЯНСЬКА РЕСПУБЛІКА» №828, 829 ТА 831
УРЯДОВИЙ ЦИКЛ МАТЕРІАЛІВ.
Реформа правоохоронної системи.
Ліквідація корупції
При реформуванні правоохоронної системи в першу чергу необхідно вирішити проблему корупції. Ми виходимо з наступного принципу: якщо влада протягом шести місяців не ліквідує корупцію, то вона (влада) або не хоче цього робити, або не є владою.
ДЛЯ ДОСЯГНЕННЯ МЕТИ — ЛІКВІДАЦІЇ КОРУПЦІЇ В УКРАЇНІ НЕОБХІДНО ЯК МІНІМУМ:
- Політична воля влади, яка може, наприклад, бути реалізована через створення антикорупційного органу, що підкорядковуватиметься верховній владі, яка за нього і має відповідати. Якщо влада скаже, що антикорупційний орган погано працює, то вона є нікчемною і її слід прибрати.
- Очищення влади від корупціонерів.
- Відділення бізнесу від влади.
- Підвищення мінімальної заробітної плати чиновникам до рівня не менше ніж в 2-3 рази вище від середньої зарплати у країні. Одночасне дотримання жорсткого контролю відповідності доходів чиновників їх витратам. Їх невідповідність має вести до неминучого покарання. Сам факт невідповідності – це кримінальний злочин.
- Максимальне спрощення системи отримання дозволів, погоджень та інших регуляторних функцій держави.
- Застосування моральних чинників впливу.
- Широке залучення громадськості до контролю.
- Провокування хабарів та запровадження (при необхідності) комісійних за надання інформації про хабарників.
Саме реалізація зазначених позицій і становитиме суть перших кроків у боротьбі з корупцією. Без них подолати корупцію неможливо. Реалізувати ці позиції може тільки влада, яка буде мати саме бажання і волю навести порядок у країні.»
А ОСЬ ЦЕ МИ ОТРИМАЛИ У ВІДПОВІДЬ
ВІДПОВІДЬ МІНІСТЕРСТВА ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ
МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ
УПРАВЛІННЯ ВЗАЄМОДІЇ З НАЦІОНАЛЬНОЮ ПОЛІЦІЄЮ
вул. Богомольця, 10, м. Київ, 01601
тел.: (044) 256-03-33, факс: (044) 253-64-04
E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.,
сайт: www.mvs.gov.ua
код згідно з ЄДРПОУ 00032684
Головному редактору газети «Громадська республіка» Дмитру ТАЦІЮ
а/с 113 м. Київ-119, 04119
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Про розгляд звернень
Управлінням взаємодії з Національною поліцією Міністерства внутрішніх справ України за дорученням керівництва МВС разом з Національною поліцією України в межах компетенції розглянуто Ваші звернення до Офісу Президента України, які надійшли із Секретаріату Кабінету Міністрів України, щодо реагування на урядовий цикл матеріалів з питань реформування правоохоронної системи, опублікований у випусках газети «Громадська республіка» № 828, 829 та 831 за 2019 рік.
За результатами розгляду повідомляємо, що відповідно до доручення Кабінету Міністрів України від 24.12.2019 № 31566/0/2-2019 Міністерство внутрішніх справ України в межах компетенції розглянуло Ваше попереднє звернення щодо реагування на урядовий цикл матеріалів з питань реформування правоохоронної системи, опублікований у випуску газети «Громадська республіка» № 827 за 2019 рік.
Про результати розгляду цього звернення Вас поінформовано листом Міністерства внутрішніх справ України від 17.01.2020 № 1674/14-2020.
Крім того, за інформацією, наданою Національною поліцією України, повідомляємо, що на виконання Закону України «Про запобігання корупції» підрозділами Національної поліції України вжито комплекс заходів, спрямованих на впровадження дієвих механізмів зниження рівня корупції в державі.
Протягом минулого року задокументовано 10 858 кримінальних правопорушень у сфері службової діяльності, у т.ч. 1114 фактів службового підроблення, 673 – одержання неправомірної вигоди, 2003 – зловживання владою або службовим становищем, 160 – службової недбалості, 20 – зловживання повноваженнями службовою особою юридичної особи приватного права незалежно від організаційно-правової форми та 19 фактів зловживання повноваженнями особами, які надають публічні послуги.
Повідомлено про підозру в учиненні кримінальних правопорушень 4344 службовцям. До кримінальної відповідальності притягається 269 керівників органів влади та управління, зокрема 39 керівників структурних підрозділів обласних адміністрацій, 2 керівники обласної ради, 80 керівників структурних підрозділів райдержадміністрацій, 12 міських голів та 8 їх заступників, 69 сільських голів.
До суду з обвинувальними актами надано 4388 кримінальних проваджень.
Задокументовано 1752 факти одержання неправомірної вигоди, у тому числі 673 факти прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою. Повідомлено про підозру в одержанні неправомірної вигоди 1071 особі.
До суду з обвинувальними актами надано 835 кримінальних проваджень.
Поряд з виконанням роботи щодо протидії кримінальній корупції вживаються також заходи з документування адміністративних корупційних правопорушень.
За вказаний період підрозділами Національної поліції України складено 10 613 адміністративних протоколів щодо порушення Закону України «Про запобігання корупції».
Судами розглянуто 10 627 адміністративних протоколів та прийнято відповідні рішення. За фактами корупційних правопорушень судами застосовано штрафи стосовно 5424 службовців, з яких 4 судді та 18 службових осіб судової гілки влади, 96 посадовців обласних рад, 66 – облдержадміністрацій, 166 – райдержадміністрацій, 462 – місцевого самоврядування, 2202 депутати сільських, селищних, міських, районних рад, 895 посадовців юридичних осіб публічного права.
Стосовно правопорушників накладено штрафів загальною сумою майже 5 млн грн.
Заходи, спрямовані на активізацію роботи з викриття корупційних правопорушень та забезпечення виконання Закону України «Про запобігання корупції», тривають і перебувають на постійному контролі керівництва Національної поліції України.
Начальник Управління Олександр СОКОЛОВСЬКИЙ
Ружена Леміш 256 23 00