Може не всі знають, що таке «План Маршалла». Нагадаємо. Після Другої Світової війни вся Європа була зруйнована і необхідно було відновлювати економіку. Тут, як добра фея, з’явились США і запропонували свою допомогу. Згідно із цією програмою США надали допомогу на 13,3 мільярда доларів (146 мільярдів в цінах 2019 року). Принциповим було те, щоб країни самі попросили допомогу.

В результаті отримали кредити такі країни: Австрія, Бельгія, Люксембург, Данія, Франція, Німеччина, Греція, Ісландія, Ірландія, Італія, Нідерланди, Норвегія, Португалія, Швеція, Швейцарія, Туреччина. Зверніть увагу, кредити отримували країни і нейтральні, і ті, які воювали між собою. США пропонували в цій програмі прийняти участь і СРСР, але Сталін відмовився, навіть, обговорювати це питання.

Що вийшло в результаті? А в результаті стався досить бурхливий розвиток країн Європи, з одного боку. З іншого боку, американський капітал став домінувати в Європі, що разом із військовою могутністю США привело Америку до домінування не тільки в Європі, а і майже в усьому світові. Фактично світ став біполярним. З одного боку США із союзниками та сателітами та СРСР із своїми союзниками і сателітами. Були ще країни третього світу. Але вони не впливали ні на що. Проте термін «країна третього світу» залишився і сьогодні.

Повертаємось тепер в наші часи. Ознайомтесь, будь-ласка, із фактами, які є не просто фактами. Якщо їх всі поєднати між собою логічним зв’язком, то, навіть, не зовсім досвідченій людині щось стане прояснятись. Ось ці факти.

  1. США програють у розвитку Китаю. І це продовжувало відбуватись незалежно від протекціоністської політики Дональда Трампа.
  2. США втрачають контроль на Європою. Вихід Великої Британії з ЄС 31 січня 2021 року якраз і підтверджує цей факт.
  3. Всі очікували нову всесвітню кризу. Ніхто незнав, коли вона мала відбутись. Але основні очікування вказували, що це мало відбутись перед виборами Президента США в 2020 році.
  4. Приблизно через місяць після розкрутки коронавірусного психозу МВФ оголосив, що готовий акумулювати для постраждалих країн біля 1 трлн. долл. (для орієнтування бюджет України на 2020-й рік складає біля 45 млрд. долл, тобто мова йде про 22 бюджетів України).
  5. Сполучені Штати вже прийняли рішення про вкладення в економіку США 2 трлн. долл. Хоча розглядаються питання виділення до 6 трлн. долл. Зрозуміло, що основну частину цих коштів отримують американські транснаціональні корпорації і ці кошти стануть їх інвестиційним ресурсом за межами США.
  6. В ЄС почали напряму казати про новий «План Маршалла» і розглядають питання виділення для цього понад 1 трлн євро.

Єдине, що необхідно для того, щоб новий «План Маршалла» відбувся, це те, щоб країни самі захотіли взяти ці гроші. Як ми бачимо на прикладі України, то наш уряд готовий продати національні інтереси за всього лише 10 млрд. долл. А МФВ вже оголосило, що отримали заявки від 85 країн. Це значить, що дефіциту таких країн, які будуть просити кредити на ліквідацію наслідків психозу коронавірусу нема.

Треба нагадати, що таке МВФ. Краще за все про МВФ сказав один з ідеологів сучасної Америки Збігнев Бзежинський:

«Крім того, слід вважати частиною американської системи глобальну мережу спеціалізованих організацій, особливо «міжнародні» фінансові інститути. Міжнародний валютний фонд (МВФ) і Світовий банк, можна сказати, представляють глобальні інтереси, і їх клієнтами можна назвати весь світ. Насправді, однак, в них домінують американці, і в їх створенні простежуються американські ініціативи, зокрема на конференції в Бреттон-Вудсі в 1944 році». (Збігнев Бзежинський «Велика шахівниця: панування Америки і її геостратегічні імперативи»).

Крісталіна Георгієва, директор-розпорядник Міжнародного Валютного Фонду, вже встигла доповісти, що МВФ не просто отримав заявку від 85 країн на кредити щодо подолання наслідків коронавірусного психозу. Але й вже приступив до опрацювання конкретних умов для кожної країни-позичальника, за яких ці кошти будуть надаватись. На прикладі України ми бачимо, як це працює. Коли змушують прийняти земельний закон. Чи може хтось вважає, що цей закон було прийнято в інтересах України?

Є ще один момент, який не всі розуміють або не завжди тримають його на увазі. Після того, як в 1949 році в СРСР з’явилась ядерна зброя, стало зрозуміло, що подальша експансія великих держав не може вирішуватись за допомогою зброї. Війна стала інструментом вирішення локальних завдань. Треба змінювати стратегію експансії. Глобальні завдання почали вирішувати за допомогою економічної експансії. Дослідники виявили, що результати економічної експансії за своїми наслідками дорівнюють окупації. Тобто, не треба захоплювати території силою. Достатньо зайти в країну економічно.

Тепер можна все поєднати разом і побачити, що всі частини пазлу сходяться. Просте запитання: хто після всього цього психозу виграє, а хто програє? Ясна справа, що ті, хто будуть давати кредити – будуть вигравати, а ті хто брати – ввійдуть в певну залежність від своїх кредиторів.

Тобто логіка «проста, як двері». Зробити кризу, яка за своїми масштабами втрат схожа на велику війну. Довести всі країни до необхідності відновлення економіки. Зверніть увагу, треба ввести в прірву ВСІ (!) країни, і кредиторів також. Залити всіх кредитними грошима і продовжувати панувати. Тобто ті, хто сильний – стане ще сильніший, а хто слабкий – попаде в залежність до сильних.

Питання по Китаю. Бо часто кажуть, що від цього виграє Китай. Ясна справа, що виграє. Бо при новому розвитку виробництва, після того, як все буде залито кредитними грошима, Китай, як світова фабрика, також отримає вигоду. Але незрівнянно меншу, ніж прямі кредитори. Бо МВФ Китаю не підконтрольний. А у Китаю нема інструменту інвестування. Він буде просто як підрядник головного замовника – Сполучених Штатів. Крім того, є принципова різниця походження інвестиційних грошей між Китаєм та США. Китай інвестиційні гроші має заробляти, а США просто надрукувати. Якщо Штатам буде потрібно намалювати замість 7 трлн. долл, наприклад 20 чи 30 трлн, то вони зможуть зробити це за декілька хвилин.

Також необхідно звернути увагу на те, що і у ЄС теж нема інструменту інвестування, аналогічного МВФ. Проте для того, щоб американські гроші не змогли знову підім’яти Європу, мають теж йти за цим сценарієм і емітувати євро в обсягах, які будуть паритетні емісійному доларовому пулу США. Вони євро також з повітря можуть зробити. Як і всі інші країни свої валюти, проте не у всіх країн їхні валюти чогось значать.

І, як вже стало традицією, є ще й вишенка на торті. Росія. США дуже красиво і філігранно виключили Росію з можливості грати в велике інвестування через свого стратегічного союзника – Саудівську Аравію. Вони досягли рівня, за якого ціна російської нафти стала мати мінусову ціну. Тобто транспортування нафти стало дорожчим, ніж її ціна, яку платить покупець. І тепер можуть то трохи піднімати ціну, то опускати, тримаючи Росію на короткому поводку. Як бачите, існують більш ефективні дії, ніж санкції, про які всі теревенять. Через штучне зниження ціни на нафту, Росії тепер не до закордонного інвестування після коронавірусного психозу. Вона буде вимушена займатись своїми власними проблемами. Бо її економіка майже повністю залежить саме від нафтогазового комплексу.

Як довго буде тривати коронавірусний психоз? Зрозуміло, що це буде залежати не від медичних показників, а від готовності країн світу стати щасливими отримувачами американської (або європейської) допомоги. Чим більше психоз в країні, тим більше буде падіння економіки. Тим більше буде необхідність в інвестиціях. Тут необхідно додати, що і національні діючі уряди теж виграють. Бо вони будуть розпорядниками вкладення отриманих грошей. І конкретні політичні сили, які будуть при влади під час всесвітного інвестування, будуть вигравати. А заплатить за весь цей психоз, як завжди, простий народ всіх країн. Простий народ всього світу. І громадяни самих США теж за це заплатять. Вони теж не будуть виключенням. Виграє тільки світовий капітал і продажні уряди.