«Захистимо свій дім, захистимо Україну»
Слоган 112 ОбрТрО

Все моє життя, скільки я себе пам’ятаю, я був або біля військових, або біля міліціонерів. З самого дитинства мій батько виховував мене з повагою до форми, погонів, розумінням честі та любові до своєї Батьківщини. Саме тому після закінчення університету, в якому я провчився п’ять років, я пішов до лав ЗСУ на строкову службу. Військову кафедру я не поважав, бо вважав, що ту підготовку, яку отримують майбутні офіцери запасу, я пройшов в дитинстві завдяки своєму батькові.

Хочу відзначити, що коли служив я, дідівщина була, але я вибрав для себе службу за Статутом. Ті, хто служили, зрозуміють, хто не служив, спробуйте!))

Такий довгий вступ пов’язаний з тим, щоб було зрозуміло, що коли йде розмова про армію, я розумію, про що говорю, бо бачив її зсередини. Саме тому те, що є в нашій армії сьогодні і що було тоді, це небо і земля.

Насамперед, хочу розповісти про батальйон територіальної оборони Деснянського району, в який я записався в 2019 році і продовжую постійно приймати участь в тренуваннях (стрільбах, тактичних навчаннях, тощо). Однак, що таке територіальна оборона і чому її постулати схожі з постулатами ГО «Поступ»?

Для цього потрібно звернути увагу на блок «с» реформа армії:

«Кожен громадянин має бути готовий обороняти свою країну. У випадку агресії вся країна стає армією, вся територія країни стає «театром» бойових дій чи партизанської боротьби. Але до агресії слід готуватися постійно».

Так само вважає і сьогоднішнє командування ЗСУ. Створивши територіальну оборону, перед нами поставили наступні основні завдання:

  • охорона та захист держкордону;
  • охорона органів державної влади, місцевого самоврядування, важливих об’єктів та комунікацій;
  • забезпечення умов для надійного функціонування органів влади, військового управління, стратегічного розгортання військ;
  • охорона та оборона важливих об’єктів і комунікацій;
  • розгортання та несення служби на блокпостах;
  • боротьба з диверсійно-розвідувальними силами, іншими озброєними формуваннями агресора та антидержавними незаконно утвореними озброєними формуваннями;
  • підтримання правового режиму воєнного стану;
  • підтримання безпеки та правопорядку на відповідній території (районі, місті);
  • організація руху опору та (або) партизанських загонів — у разі захоплення противником території відповідальності;
  • ліквідація наслідків надзвичайних ситуацій природного і техногенного характеру в мирний час.

Ідея була така: територія країни поділяється на зони оборони за адміністративними одиницями верхнього рівня (області, міста спеціального статусу, автономна республіка). В подальшому на місцях формуються окремі підрозділи.

Сьогодні приблизна штатна чисельність — 423 428 осіб (батальйони: 13 284, роти охорони: 75 988, загони оборони: 334 165). На сьогоднішній день ЗСУ планують повністю перейти на контрактну армію, а в разі подій 2014 року в кожному місті, селищі тощо формуються злагоджені бригади територіальної оборони, котрі захищають свій дім від будь-якого ворога.

Таким чином, сьогоднішня армія вчиться та готується стати такою армією, коли вся країна «стає «театром» бойових дій чи партизанської боротьби». Єдине, що багато хто не розуміє і не хоче вчитися захищати свою країну, свою землю, свій дім…

Цим людям можу сказати: не хочеш брати зброю до рук, не бери; важко вбивати ближнього свого, не вбивай. Для захисту Батьківщини достатньо інших методів та заходів.

Однак сидіти і розповідати про те, що не треба нічого робити, все само вирішиться, або «якщо буде треба, я візьму зброю і піду», то цим людям можу сказати тільки одне: Подивіться на Сінгапур, Швейцарію, Ізраїль, якби там так само ставились до цього, їх би вже давно з з обличчя Землі.

Тому будьте синами та доньками (дівчата теж служать в Теробороні) своєї Богом даної землі, будьте господарями на ній і хай Бог береже Україну!