
Поки ця тема не втратила свєї актуальності, хочу зробити черговий розбір акції під ВР, яку ініціював пан Саакашвілі. Цю акцію вже охрестили в мережі — Недомайдан. Давайте почнемо з основних вимог протестувальників. Їх всього три.
Перша вимога — запровадити антикорупційний суд. А от це вже набагато цікавіше! Судова система отримає в когорту додаткового бійця, що буде впливати лише на чиновників високого рангу. Наче добре, але дочекайтесь повної картини. Друга вимога — вибори за відкритими рейтинговими списками. Це означає, що «паровозом» до тих, хто дійсно перемагає на виборах не причеплять «потрібних» людей. І третя, «вишенька на торті», — скасування депутатської недоторканості. Це все вкупі добряче підпилює законодавчу гілку влади у вигляді парламенту і ставить кожного окремого депутата у вкрай незручне становище. Ще раз про всю ситуацію з висоти пташиного польоту. Отже, якщо ви хочете стати депутатом, вам доведеться не просто купити місце у списку, а реально проводити PR компанію і турбуватися за власний рейтинг. Звісно, це значно простіше за наявності кишенькового телеканалу чи допомоги «згори». Потім, ставши депутатом, ти віддаєш себе в дбайливі руки новоспеченого Антикорупційного суду, якому більше ніяка недоторканість не заважає лагідно обійняти тебе за горло…
Отже, виходить, що всі зазначені вимоги ПОСИЛЮЮТЬ владу Президента. Парадокс: Саакашвілі лається на Президента, але все, що він вимагає — насправді посилює владу того президента! Чому? А дуже просто — той, хто буде контролювати антикорупційний суд — буде контролювати всіх чиновників. А хто буде контролювати цей суд? Зрозуміло, що Президент, бо він призначає суддів на першу каденцію! А для чого потрібне зняття недоторканості? Так для того, щоб через антикорупційний суд дуже швидко поставити будь-якого депутата під вплив Апарату Президента. Це значить, що Президент отримає можливість впливати на будь-якого депутата при прийнятті законів. А для чого відкриті списки? Для того, щоб обирались лише популярні особи. А що і хто робить у нас особу популярним? Правильно — ЗМІ! А хто дає інформаційні приводи для ЗМІ? Знову ж таки: найсильніше це виходить саме у Апарату Президента.
Згори видно, що «народ» хоче закрутити гайки органу влади, який і представляє типу волю народа… Де ж тут логіка?! А логіка от у чому. Згадайте початок цієї вистави — пан Саакашвілі прориває кордон із групою тітушковатих активістів. Я чомусь певен, що якщо б була політична воля, то ніхто б і кроку не встиг зробити. Дивимось далі. Пан Саакашвілі на кожному кроці лає президента країни Петра Порошенка переконуючи всіх, що він і є реальна опозиція до влади. І далі пан Саакашвілі влаштовує шоу під Верховною Радою, що наносить удар по парламенту, який має урівноважувати владу президента. Наступним логічним кроком буде фактичне, а потім і юридичне перетворення України на президентсько-парламентську республіку, як хотів Янукович і як наразі є в РФ. Звісно, я можу помилятися і це всього лише вдалий для Порошенка збіг обставин, але особисто я не сумніваюсь в тактичних здібностях президента.
Отже, всі ці факти доводять відому всім розумним людям тезу — при демократичній системі будь-яка влада займається лише тим, що зміцнює свої позиції, а все інше — другорядне!