Рубріка ЖЕСТЬ (життя, етнос, суспільство, та ін).

Раніше я писав про те, що поліцейські кожен день зіткаються із несправедливістю та жорстокістю, та пропонував у разі можливості підтримувати їх або надавати посильну допомогу.

Пропоную розібрати конкретний випадок:

До Вас звертається поліцейський з якоюсь вимогою, наприклад, надати для огляду документи та/або вийти з машини.
В такому випадку у Вас є два варіанта дії:

перший - це виконати всі вимоги поліцейського і, можливо, на цьому все і закінчиться.

другий - відмовитись, мотивуючи безпідставністю вказаних вимог та пропозицією негайного їх обгрунтування.

Пропоную розібрати другий варіант.

Будь-які дії, я ще раз наголошую, що будь-які дії поліцейського (незаконні на Вашу думку) можно оскаржити або до вищого керівництва, або до суду. Але в такому разі Ви маєте це все зафіксувати або на камеру, або на реєстратор, або на щось інше (в тому числі зателефонувавши на гарячу лінію «102», де повідомити про зловживання працівниками патрульної поліції своїми правами). Тобто для оскарження незаконних дій працівника поліції, їх насамперед потрібно зафіксувати.

При цьому, я категорично не раджу фізично упиратись при невиконанні їх вимог. Останнім часом дуже часто зустрічаються непоодинокі випадки, де люди починають битись та лаятись із поліцейськими, як на мене, це сталося після «Майдану», де люди відчули, що вони сила та мають право вказувати, як правоохоронні органи (на їх думку) мають розлідувати злочини, дотримуватись законів тощо.

Однак, чомусь всі забули, той випадок, коли з вулиць (за часів Ющенко) були прибрали підрозділи ДАІ, я пом’ятаю випадки, коли біля м. Гідропарку розвертались та їхали в напрямку мосту Дніпро. Чисельність смертельних ДТП зросла в десятки разів, про звичайні ДТП я взагалі не кажу. Тобто це є яскравий приклад самоконтролю та розуміння людьми безкарності своїх дій.

Таким чином, підсумовуючи вищевикладене, я закликаю ПОСТУПовців та майбутніх жителів нашої громадянської республіки, завжди і скрізь захищати свої права, але тільки в межах законів, в тому числі й тих, які будуть прийняті, коли демократію заміне «Громадянська Республіка»!!!