В організації «Поступ» було проведено опитування щодо сплати додаткових членських внесків. Було поставлено таке питання: «Чому в організації ті, хто дають додаткові внески, їх дають, а ті, хто не дають, їх не дають?»

Наводимо приклад однієї з «цікавих» відповідей:

"Платять, тому що у них є гроші. Якби в мене були гроші, я б сам організував такий «Поступ». На наступне питання: "Є люди досить заможні, але не платять додаткові внески" отримано відповідь: "Вони і стали заможними, оскільки не платили направо і наліво".

ВІДПОВІДЬ МАКСИМ ТВЕРДОХЛІБ

Те, що люди заможні стали заможними, дійсно є наслідком їх особистої філософії. Вони дійсно гроші не транжирять і не платять куди і за що попало. Це абсолютно вірно. 

Тепер щодо "Поступу". Організація - це лише мотор громадянського руху. Мета якого побудувати Велику Україну на основі нової системи влади. Системи влади антиолігархічної -  Громадянської республіки. І для того, щоб підтримувати цей рух (і, відповідно, організацію "Поступ"), необхідно чітко розібратись, куди він прямує, як і чому? Тільки тоді, коли людина отримає відповіді на ці запитання, їх зрозуміє і сприйме, можна очікувати на те, що вона також включиться в цей рух. Включиться особистими діями, в тому числі і своїми фінансовими внесками. На сьогодні додаткові внески в організацію "Поступ" члени організації сплачуюють в розмірі від 5 до 400 грн на місяць. Відносно велики суми (біля 300-400 грн.) сплачують одиниці. Більшість дає по 50-100 грн. Ясно, що такі суми можуть знайти всі громадяни, якщо захочуть. Тому, якщо хтось не сплачує додаткові внески, то це не через те, що грошей немає, а через те, що реально рух не підтримують. А не підтримують поки що, бо не розібрались повністю із ним. Не зрозуміли його, не усвідомили та не сприйняли, як такий, що є єдиним на сьогодні, який здатен побудувати сильну, заможну Україну. Країну, яка має стати лідером слов'янського світу.