Основним користувачем газу в Україні залишається населення. Основна проблема, яка потребує самого швидкого вирішення, - це встановлення індивідуальних лічильників газу та тепла в кожну оселю, не менш важливою проблемою є також недостатня теплоізольованість будинків та квартир, тому що по факту, громадяни оплачують обігрів не тільки власних домівок та місця загального користування, як то під’їзди, коридори, підвали, а й вулицю. При цьому рахунки за газ, а особливо за тепло, м’яко кажучи, вражаючі. З приблизних підрахунків та звітів НКРЭКУ більше 11 мільярдів кубометрів газу (при нормі виробничо-технологічних витрат 1,1 млрд. кубів), що в грошовому еквіваленті біля 3,5 млрд.

USD щорічно втрачається загалом із-за розподільчих систем енергетичних компаній, коефіцієнта температурних умов та інших технологічних втрат видобувних та постачальних компаній з одного боку та неізольованих від втрати тепла стін, дахів, вікон, підвальних приміщень житлових, нежитлових та соціальних будівель. 11 мільярдів кубометрів це на 3-4 млрд. більше, ніж видобувають всі приватні компанії в Україні. 

3,5 мільярди долларів горять синім полум’ям, а з підвищенням тарифів ця цифра зростає пропорційно!!!

Чи насправді це так, довести неможливо. Спеціально навчені люди “експерти”, як відомо можуть приблизно підрахувати та обгрунтувати будь-що, та і можливо доля правди в цьому таки є. Та більше це схоже на “шиту білими нитками” схему отримання надприбутків олігархією та загнання в злидні населення, щоб страшилися взагалі не залишитися без тепла та гарячої води, як це було продемонстровано в період з квітня по листопад 2018 року. Так, нам яскраво розказували, як, що і хто кому винен, що все вирішується і що покращення близько. Та схема стара та до болю знайома: “Пани б’ються, а в холопів лоби тріщать!”. І що отримали “холопи”? Покращення у вигляді підвищення цін на газ, тепло та комунальні послуги, ще більш заплутану формулу розрахунку спожитих енергоресурсів. Та ніяких покращень, декларованих прийнятими законопроектами у вигляді встановлення індивідуальних приладів обліку спожитого газу та тепла чи утеплення будівель. Так, законом передбачається самостійне встановлення таких приладів (http://www.nerc.gov.ua/?news=6227), та чи кожен в змозі розібратися в цьому питанні з технічної точки зору, пройти “сім кіл пекла” з дозвільною документацією, та ще й викласти за це мінімум 40 000 грн.?!!! 

Тим же законом (Закон України «Про внесення змін до Закону України “Про забезпечення комерційного обліку природного газу” щодо порядку встановлення лічильників споживачам природного газу» (від 21.12.2017 № 2260-VIII) ), споживачу, який самостійно встановив засіб індивідуального обліку, гарантується відшкодування коштів за його встановлення. Було б дуже смішно, якби не було так прикро! “Утром деньги, - вечером стулья!”, нічого не нагадує?
Нам пояснюють, що це все вимоги МВФ, та ми так бажаємо стати повноцінними європейцями (навіть гідні винищити власне населення)...

Так от: “В ЄС діють норми, пов’язані з приведенням газу до стандартних умов. Згідно дослідження компаній AF Mercados EMI и VIS Consultants (http://www.inogate.org/documents/Fotis_Thomaidis_UA.pdf) "корректировка об“ємів відображається в вартості поставок споживачу та не є частиною вартості розподілення. В країнах ЄС діючий в Україні підхід є недопустимим". 

Лише мені здається, що в нас знов не з того боку почали, а як завжди “з п’ятої точки”? 
Проблема буде вирішена тільки при повному 100-відсотковому обліку реалізаціїї газу та реалістичному підході до оцінки ВТВ (виробничо-технологічних-витрат).

Так от, пані та панове! 
(На холопів та лохів не розповсюджується.)
Ми в ГО Поступ організували безстрокову акцію несплати необгрунтованих та злочинних рахунків на сплату теплопостачання та газу. Також повідомили про це уповноважені органи, та запитали “Що буде, якщо сплачувати не будемо?”. Отримали різні відповіді: від “не уповноважені, та не можемо пояснити” до “заборонено законом та змушені платити, бо іншої схеми не існує”. 

Наші вимоги в даному заході такі: “Доки не будемо розуміти, за що сплачуємо, — оплати не буде. Тому вимагаємо встановлення приладів індивідуального обліку у кожну оселю.”

Акція триває! Хто сміливий, долучайтесь. Хто не дуже, ну що ж? - Така його доля...
P.S: Детальніше про умови акції в особистому спілкуванні.