Корупція. Це слово ми чуємо з екранів телевізора весь час. Кожна нова влада нам обіцяє побороти корупцію. Часто корупція винна всюди і у всьому. Давайте розбиратись.

Тезис №1 – Корупцію подолати неможливо в принципі, її можна мінімізувати та загнати в певні контрольовані рамки.

Тезис №2 – Корупція, як не дивно, нам часто допомагає жити та спрощує вирішення певних питань.

Тезис №3 – Щоб подолати корупцію, треба просто мати політичну волю керівництва країною.

 А тепер про все більш детально.

Спочатку питання. Кому сьогодні вигідна корупція? Олігархії. Чому? Бо у неї є багато грошей, щоб вирішити будь-яке питання в потрібному ракурсі. А тих, у кого грошей нема, вона просто відсікає від можливості вирішити своє питання, особливо, якщо воно йде в розріз із олігархічними інтересами.

Що ж сьогодні відбувається?

Чим більше черговий уряд України голосить про боротьбу з корупцією, тим більше стає зрозумілим, що боротись ніхто не збирається, а хочуть просто її очолити. Останнім часом вже дійшли до створення якихось антикорупційних судів та прокуратур, НАЗК, антикорупційні Закони і т.д. і т.п. Це все великий обман і «лапша» народу. Так, дійсно, корупція в Україні щороку все посилюється. Тепер без хабаря не можна ні народитись нормально, ні померти спокійно. Корупція є у дитсадках, школах, вишах, лікарнях, держустановах, поліції, прокуратурі, судах, на цвинтарях, тобто всюди.

Чому ж корупція зростає так швидко? Бо відсутнє просте, швидке і дієве покарання за неї. Тобто кожен корупціонер чудово усвідомлює, що покарання не буде. А раз так, то відсутність покарання якраз розв’язує руки. Чесність та порядність тепер не в пошані. Погіршує ситуація ще і суцільне зубожіння громадян.

Але все це можна досить швидко змінити. Варто лише мати політичну волю керівництва. Тобто треба просто захотіти подолати її і включити механізми. Звичайно, почати треба з самого верху.

Приклади в історії вже є, досить згадати Сингапур і його батька Лі Куан Ю.

Але боротьба з корупцію не повинна доходити до абсурду, достатньо її зменшити до певного рівня, щоб вона вже не несла шкоду. Адже, як це не парадоксально, корупція часто в житті допомагає жити.  На цю тему написано досить багато.

Тобто, як тільки буде на «майдані» підвішено перших парочку корупціонерів, то зразу ситуація почне змінюватись на краще.

Хочеться трохи зупинитись на питанні покарання корупціонерів. Звичайно, Україна це Европа, а значить права людини, гуманність і таке інше нам не чуже. Так що ж робити із корупціонерами, як їх карати? Чи правильно буде застосовувати однакове покарання для міністра і для завідуючої дитсадком? Звичайно, ні, скажете ви. І правильно. Карати корупціонерів вищої керівної ланки пропонується фізичним знищенням. Не гуманно – скажете ви. А чи гуманно шкодити інтересам УКРАЇНИ та її громадян? А чи гуманно буде «кормити» за рахунок громадян такого великого корупціонера за гратами, та ще і боротись з його протидіями в боротьбі з корупцією?

Питання риторичне.

А так нема людини – нема проблеми.

Хоча досвід Китаю показав, що це не є панацея. Але ж певні рамки тримають.

Тепер про більш оптимістичне.

А чи можна ще якось мінімізувати корупцію, крім страху перед покаранням? Звичайно, можна.

Необхідно провести цілий комплекс загальнодержавних заходів. Такими можуть бути:

  • суттєве підвищення зарплатні персоналу, який за щось відповідає та приймає якісь рішення;
  • спрощення всієї державної дозвільної системи, спрощення ведення бізнесу і т.д.;
  • мінімізація різних заборон чогось;
  • ліквідація багатьох контролюючих органів, крім життєво важливих;
  • тощо.

Тобто повна свобода і лібералізація.

І, звичайно, не забувати, що над кожним висить караючий меч правосуддя.

І наостанок.

Сьогодні корупція має дві сторони медалі. На одній стороні ті, хто на ній збагачується до неймовірних статків, а на другій ті, кому вона допомагає просто виживати.

Висновок такий.

В Україні поширення корупції вигідне саме олігархії. Отже, треба прибирати олігархію від влади. Як це зробити? Лише зміна системи влади, тобто ліквідація демократичної форми правління і впровадження нової системи ГРОМАДЯНСЬКА РЕСПУБЛІКА.

Організація «ПОСТУП» все це розуміє.

Тому ми виступаємо:

- ПРОТИ ДЕМОКРАТІЇ

- ЗА ГРОМАДЯНСЬКУ РЕСПУБЛІКУ.

Приєднуйтесь до нас і разом ми подолаємо і корупцію, і олігархію, і демократію.

Лише разом ми побудуємо ВЕЛИКУ УКРАЇНУ!!!