Наприкінці вересня поточного року у Фейсбук-групі «УББ (Управління багатоквартирним будинком)» була опублікована інформація про особливі списки. Варто зауважити, що адміністратором зазначеної групи є відома особистість, лектор і експерт у питаннях юридичного та комунального характеру, Алла Радівіловська.

За твердженням автора повідомлення мова йде про перелік мешканців Шевченківського району столиці, з зазначенням їх П.І.Б. та домашніх адрес, які скаржилися на місцевих комунальників або комунальні послуги до КБУ «Контактний центр міста Києва» (1551).

Відповідно до ФБ-повідомлення, такі списки опинилися в медичних закладах району для того, щоб медичні працівники уважно поспілкувалися з переліченими громадянами та діагностували у них наявність можливих психічних розладів.

Все це виглядало б дуже смішно, якби не чотири «але». По перше, подібне розповсюдження інформації про містян схоже на порушення національного законодавства про захист персональних даних громадян. По друге, особи зі списків явно понесли моральні збитки, відшкодування яких можна вимагати через суд згідно з чинним законодавством України. По третє, враховуючи ту хронічну проблему, що комунальники неодноразово помічалися у неправомірних діях, ситуація має ознаки незаконного психологічного тиску та руйнування репутації осіб, які знають про правопорушення комунальників і розголошують такі факти. Тобто адміністративним ресурсом придушується свобода слова і викриття злочинів.

І найголовніше, четверте: у липні 2018 року Рада Федерації РФ схвалила поправки до закону «Про психологічну допомогу», що стосуються правил недобровільної психіатричної госпіталізації. Згідно з поправками, у Росії тепер будь-якого громадянина можна ув’язнити в психіатричному закладі за заявою прокурора. Українці старшого віку мають добре пам’ятати, як у радянські часи дисидентів і різних противників влади примусово кидали до психлікарень. Проводячи аналогію, схоже що сучасна Україна, яка формально задекларувала рух до європейських цінностей, заганяється у радянські стайні чиновниками та комунальниками. Але навіщо? Можливо для того, щоб якнайменше активних громадян заважали посадовим особам займатися корупцією та обдуренням населення.

На сторінці КМДА у Фейсбуці 26-го вересня з’явилося повідомлення, що міська адміністрація здійснить розслідування ситуації, яка виникла. Це повідомлення колишній міністр з питань житлово-комунального господарства України, Олексій Кучеренко, прокоментував наступним чином: «Цікава «методика» розслідування - самі себе будете розслідувати?!)))».

Припускаю, що пан Кучеренко мав на увазі і КМДА, і колл-центр 1551, і РДА, і Керуючу компанію. Це вже не вперше виникає скандал, який стосується Шевченківського району Києва, а отже і місцевих посадовців з прізвищами Гаряга, Савченко, Андрєєв, Романюк. Ми вже раніше писали про те, що Шевченківський район приніс столиці «негаразд» у особі заступника Київського міського голови, Пантелеєва П.О., який колись працював у комунальній сфері району. Але прізвища конкретних винуватців описаної у цій статті ситуації поки що не відомі. І правопорушники не стануть відомими та покараними, якщо громадяни, зазначені у списках, не почнуть захищати власну репутацію здорових членів суспільства і дозволять навісити на себе ярлики неадекватності.

***

Рекомендації громадянам України:

  1. Не вибачайте тих, хто роками зневажає і обкрадає вас! Правопорушення посадових осіб можуть бути зупинені лише протидією у рамках чинного законодавства.
  2. Продовжуйте скаржитися на комунальників та чиновників, шукайте шляхи ефективнішого впливу на вирішення таких проблем. Кризові ситуації не мають повторюватися з року в рік – ось це якраз ненормально!

 

Михайло Марченко
учасник напрямку «Тепло»
член ГО «Поступ»

 

 

Коментар:
Наталія Троянова-Малош
куратор напрямку «Тепло»
член ГО «Поступ»

Заступника голови Шевченківської РДА, Андрєєва В.І., правоохоронні органи затримували за підозрою у правопорушеннях в обсязі десятків мільйонів гривень. Але досі не розголошені результати розслідування та судового процесу. Інші посадові особи району та місцевої Керуючої компанії також помічалися як учасники протизаконних схем на величезні суми.

Проблема в одному – у так званій демократичній системі управління владою. Адже голову райадміністрації, Гарягу О.О., призначив Президент України. В свою чергу, чиновник КМДА, Пантелеєв П.О., який у значній мірі курує комунальну сферу столиці, не має намірів системно та радикально вирішувати проблему непрозорості та корумпованості київських комунальників. І нікого з перелічених осіб суспільство не може достроково звільнити – демократичні важелі змін на практиці є перепонами.

                Наразі місцева громадська організація «Шевченківський рух» гуртує киян та збирає підписи мешканців з метою подання колективного звернення до НАБУ стосовно описаного свавілля посадовців. Такий захід надзвичайно важливий, та це ліквідація наслідків ієрархії свавілля. Необхідна інша суспільно-політично система, справжня система громадянської влади.