
Під час вивчення цієї теми прочитав майже з десяток різних статей та джерел щодо вартості енергоносіїв. Однак зробив висновок, що вартість повинна бути високою. Проте треба розглядати не тільки вартість, але й доходи населення. І вимагати необхідно не зниження тарифів, а реальне збільшення доходів громадян України через збільшення зарплат, пенсій, соціальних виплат. Іншого шляху, на мій погляд, не існує. Спробую пояснити власну точку зору.
Зараз в Україні найбільш дешеві тарифи. Газ дешевший у Росії, але електроенергія там вдвічі дорожча (станом на 2 півріччя 2016 року) майже всі інші країни мають тарифи значно більші. Для довідки даю посилання на статистику.
Далі мені стало цікаво, а що там у країнах третього світу?
Справа в тому, що й там тарифи вищі, ніж у нас! Детальніше за посиланням.
Отже, Україна входить у невелику групу країн із низьким тарифом на електроенергію. Чи може країна собі таке дозволити? Вважаю, що ні. Але це все означає, що нам необхідно порушувати питання про підвищення доходів населення, якщо ми розуміємо необхідність збалансованих тарифів. У питаннях вартості газу, практично та ж сама тенденція. Україна має низький тариф!
Що таке низькі тарифи?
Ні, це не допомога населенню, це тихе знищення власної галузі й газодобування, електроенергії. Чому? Відповідь дає експерт із цього питання Андрій Закревский, Генеральный директор компанії "Ньюфолк": “ Себестоимость газа — показатель довольно изменчивый. Здесь все зависит от технологий, инвестиций в поддержание добычи, проблем с лицензированием и инфраструктурой”. Повне інтерв’ю за посиланням.
З цього роблю висновок, що варто піднімати не питання вартості енергоносіїв, а питання щодо достатніх доходів населення.
Чи можливо це в сучасних умовах? Мабуть, так. Можливо, питання тільки в тому, на скільки необхідно й можливо таке збільшення. Але питання не до теми. Розумію, що у великої кількості населення мої думки викликатимуть гнів, бо всі ми знаємо, що надра належать народу, але ніхто так і не сказав і не описав, як працює ця формула.
Коментарі до матеріалу:
Максим Твердохліб
Все правильно. Тарифи мають бути високими. А це можливо лише за умови достатньої платоспроможності населення. А зростання доходів – це зростання економіки. Виходить, що для збільшення тарифів необхідно піднімати економіку. Якщо цього не робити, то підвищення тарифів все одно не дасть потрібного ефекту, але буде збільшувати протестні настрої. А збільшення протестних настроїв веде до ризиків нових деструктивних майданів та всяких тупих революцій, які будуть приводити до влади шахраїв. Майже замкнуте коло виходить.