
«Шановна редакція! Хочу Вас повідомити, що ваше бажання змінити систему є похвальним, але отримучи від вас газети(за що Вам вдячний), уважно відслідковуючи, ніяк не можу зрозуміти, що передбачає сама форма громадянської республіки?
Бажано, якби саму систему управління (інформаційно) «Поступ» доніс до читачів, починаючи з практичного застосування на рівні місцевого самоврядування, яким чином (на прикладах) може громада приймати участь в управлінні, та чи є для цього законодавча база, чи треба щось міняти, додавати ??? Дякую за ознайомлення з моїми думками. З повагою А. Балан»
Шановний пане А. Балан. Дякуємо Вам за ці цікаві запитання і надаємо відповідь.
ВІДПОВІДЬ НА ПИТАННЯ 1.
Громадянська республіка — суспільний лад, форма якого базується на трьох Громадянських постулатах.
Постулат №1: Кожен громадянин має право брати участь в управлінні своєю державою особисто або через делегата.
Це означає, що кожен громадянин має власне повноваження на управління та може ним завжди розпорядитися особисто або делегувати іншому громадянину. Рішення керувати особисто або делегувати повноваження іншому громадянину він обирає самостійно та вільно і в будь-який момент може це повноваження забрати.
Постулат №2: Кожен громадянин зобов'язаний брати участь в управлінні своєю державою особисто або через делегата.
Це означає, що тільки той, хто бере участь в управлінні державою, має права громадянина. Той, хто не виконує цей обов’язок — автоматично втрачає права громадянина.
Постулат №3: Управління державою здійснюється через систему громадянських рад, куди делегати делегуються, а не обираються на виборах.
Постулати є основою Громадянської республіки і є незмінними.

ВІДПОВІДЬ НА ПИТАННЯ 2.
При Громадянській республіці система управління державою відбувається через систему Рад, в яких беруть участь громадяни. У кожного громадянина одне повноваження на управління на кожному відповідному рівні. Планується чотири рівні для делегування: а) село, місто, тобто, селищна або міська Громадянська рада; б) район обласного підпорядкування, тобто, районна Громадянська рада; в) область загальнодержавного підпорядкування, тобто, обласна Громадянська рада; г) республіканський — це Верховна Громадянська Рада.
Процес управління включає в себе такі складові: вивчення питання, визначення шляху вирішення проблеми, підготовка плану дій, підготовка відповідного рішення, організація прийняття владного рішення (власне голосування), організація виконання прийнятого рішення, контроль виконання. Робота делегата має оплачуватися та заробітна плата має залежати від кількості делегованих йому повноважень на управління. Кількість делегованих повноважень перевіряється та уточнюється регулярно, наприклад, щомісячно. Реєстр передачі повноважень має бути публічним і доступним для всіх.
Встановлення в країні нової системи управління владою «ГРОМАДЯНСЬКА РЕСПУБЛІКА», замість застарілої ДЕМОКРАТІЇ — це надпотужне завдання і потребує консолідації всіх сил СПРАВЖНІХ ГРОМАДЯН України. Але іншого шляху (не тоталітарного чи диктаторського), щоб зломити хребта олігархії просто не існує.
Повідомляємо, що більш детальне спілкування з громадянами щодо питань ідеології (Доктрина «Громадянська республіка») ГО «Поступ» практикує через електронну пошту через нашу сторінку в соціальній мережі в Фейсбуці, а також за допомогою відвідування громадянами «Громадянських серед», або іншим прийнятним шляхом.