
Прем’єр-міністру України
Гройсману Володимиру Борисовичу
ГО "ПОСТУП"
Шановний Володимире Борисовичу!
На сьогоднішній день, в нашій країні, в загально- державних масштабах, процвітає «тарифний рекет» з боку Енергогенеруючих компаній (Київ-, Обл-, та інших - енерго). Так, дуже багатьом людям, в тому числі й членам нашої організації, надходять вимоги погасити борги за тепло. Як підставу для висунення вимог, Енергогенеруючі компанії називають факт того, що вони, ніби-то, надавали послуги з теплопостачання споживачам.
Однак, згідно п.8 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 2005 р. № 630 «Послуги надаються споживачеві згідно з договором, що оформляється на основі типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення».
Відповідно до ст. 627 ЦК України, відповідно до статті 6 цього Кодексу сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості.
Повідомляємо Вам, що переважна більшість споживачів ЖОДНИХ ДОГОВОРІВ про надання послуг з централізованого опалення НЕ УКЛАДАЛА! Однак, це не зупиняє Обленерго і вони всіма шляхами намагаються стягнути з людей гроші за нав’язані послуги, які людям не потрібні, або не по кишені. І відмовитися від таких послуг, як виявляється, НЕМОЖЛИВО!
Так, з вищевказаним «тарифним рекетом» зіткнулися члени нашої організації, які неодноразово зверталися до ПАТ «Київенерго» з вимогою відключити їх від централізованого опалення, або встановити їм індивідуальний лічильник з можливістю регулювання кількості тепла. Однак, у відповідь надаються відписки, суть яких в тому, що «відключити від опалення неможливо», «лічильник встановити неможливо». Тобто, фактично, людей ставлять перед фактом, що від послуги вони не можуть ні відмовитися, ні регулювати, ні не платити, якщо вона надається неякісно.
Наголошуємо на тому, що жодних договірних відносин ні з ПАТ «Київенерго», ні з будь-якою іншою теплопостачальною організацією НЕМАЄ.
Але навіть якщо б і були, то все одно нічого не змінює! Бо відповідно до ст. 17 ЗУ «Про захист прав споживачів», споживач має право на вільний вибір товарів і послуг у зручний для нього час та на вільне використання електронних платіжних засобів з урахуванням режиму роботи та обов'язкових для продавця (виконавця) форм (видів) розрахунків, установлених законодавством України.
Згідно ч. 1 ст. 1 ЦК України, цивільним законодавством регулюються особисті немайнові та майнові відносини (цивільні відносини), засновані на юридичній рівності, вільному волевиявленні, майновій самостійності їх учасників.
Відповідно до ч. 3 ст. 203 ЦК України, волевиявлення учасника правочину (сторони договору) має бути вільним і відповідати його внутрішній волі.
Однак, ситуація складається така, що Енергогенеруючі компанії та інші зацікавлені особи (Цілком можливо, що вони знаходяться саме в Міністерстві будівництва та архітектури) не звертають на закони жодної уваги. Фактично, вони, як рекетири в 90-х, силою “нав’язують” свою “кришу”, від якої ти не можеш відмовитися.
Так, Порядок відключення від централізованого опалення розроблено в Міністерстві будівництва та архітектури ще 22.11.2005 року №4. І цей порядок, фактично, унеможливлює відключення окремої квартири від централізованого теплопостачання.
Відповідно до ст. 8 Конституції України, Конституція України має найвищу юридичну силу. Закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй.
Таким чином, Порядок, Закон, Положення, Інструкція чи інший документ, ОБОВ’ЯЗКОВО мають відповідати Конституції України. І Міністерство будівництва та архітектури мало враховувати дану норму, а також вимоги Законів “Про захист прав споживачів” та Цивільного кодексу при розробці Порядку відключення окремих житлових будинків від мереж централізованого теплопостачання та постачання гарячої води від 22.11.2005 року №4.
ОДНАК, ЦЬОГО НЕ СТАЛОСЯ!
Стаття 19 Конституції проголошує, що правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством.
НАТОМІСТЬ МИ МАЄМО СИТУАЦІЮ ПРИ ЯКІЙ:
- Заключав ти договір чи ні — все одно Енергогенеруюча компанія тобі послугу надасть, а ти зобов’язаний її сплатити. І не важливо тепло в тебе в квартирі чи ні, якісно надається послуга чи навпаки, - ти все одно платиш за неї стільки, скільки напишуть.
- Якщо послуга тобі не потрібна — відмовитися від неї ти не можеш. Тому що для цього Міністерство будівництва та архітектури ще 22.11.2005 року випустило свій «Порядок відключення окремих житлових будинків від мереж централізованого теплопостачання та постачання гарячої» №4.
- Якщо ти не платиш — тебе будуть намагатися змусити це робити через суд. Тобто, проста, юридично неграмотна людина, має йти до суду, витрачати гроші на юриста, витрачати свій час та нерви, щоб отримати шанс добитися справедливості, що трапляється далеко не завжди.
- Якщо ж справу ти програєш — за тебе візьметься Державна виконавча служба з усіма наслідками.
Володимире Борисовичу! Ми чудово розуміємо, що закони та порядки можна приймати будь-які і вони стануть «дорожньою картою» для юристів Обленерго та судів для того, щоб стягувати з людей гроші. Можна видати будь-що, навіть Закон про конфіскацію всього майна та дітей. І на папері буде все красиво. Однак нас, громадян, не цікавить юриспруденція. Нас цікавить СПРАВЕДЛИВІСТЬ! І на сьогодні вона ВІДСУТНЯ!
Враховуючи вищевикладене,
ВИМАГАЄМО:
Ініціювати та організувати прийняття Постанови Кабінету Міністрів України «Про накладення мораторію на задоволення вимог Енергогенеруючих компаній» до моменту знаходження компромісного та СПРАВЕДЛИВОГО варіанту з урегулювання питання, так званих, боргів за тепло, а також прийняття відповідних нормативно-правових актів, за якими кожен Громадянин міг би РЕАЛЬНО, а не формально відключитися від централізованого опалення, або мав би можливість регулювати кількість спожитого тепла та мати можливість вести індивідуальний облік спожитого тепла.
Звертаємо Вашу увагу на те, що Ви — Голова Кабінету Міністрів і маєте всі повноваження для задоволення нашої вимоги. Також, нагадаємо Вам, що згідно ст. 5 Конституції України, носієм суверенітету і єдиним джерелом влади в Україні є народ. Народ здійснює владу безпосередньо і через органи державної влади та органи місцевого самоврядування.
Таким чином, якщо Ви не посприяєте нам у вирішенні наших проблем, ми, народ України, користуючись своїм Конституційним правом, самостійно накладемо вказаний мораторій на оплату послуг Обленерго і продовжимо його аж до того моменту, доки не буде знайдено вихід з ситуації, що склалася. Але в цьому випадку наслідки будуть негативними в цілому для України і винними за це буде той уряд, який був не здатен вирішити цю проблему!