(що піпл будує, що піпл будував, і що Громадяни планували будувати) 

Є така чудова будівельна приказка: Щоб не було «галдежу» (не мовою будівельного оригіналу) працювати треба по «чертежу»… а починається «галдеж» – відкриваєм наш «чертеж». Це я до того, що під час  будування/створення будь чого, потрібно постійно звірятися з тим проектом за яким ПОЧИНАЛИ будувати або створювати. І це є актуальним як для створення собачої будки, так і для побудови держави.

Тож глянувши на той самий «чертеж» або Проект держави Україна, який зазначений в Акті проголошення незалежності України, зокрема Декларацію  про державний суверенітет України, був трохи вражений тим, що, переписуючи кілька разів робочу документацію (Конституцію України, Закони тощо), ніхто не звертає уваги на Генеральний проект, тобто на ту державу, яку ПЛАНУВАЛИ будувати.

А там досить красномовно визначено і місце демократії, і статус Громадян, і багато чтого ще.

Тож дозволю собі нагадати.

У липні 1990 року не планувалося будувати «демократичну державу», проте прагнули створити демократичне суспільство. А це, погодьтеся, не одне й те саме. Бо суспільство як сукупність людей може собі дозволити таку розкіш, як права без обовязків, а Держава, як система, що створена для ГРОМАДЯН, повинна спиратися на «піпл», а саме на ГРОМАДЯН, для яких УПРАВЛІННЯ ДЕРЖАВОЮ Є як правом, так і ОБОВ’ЯЗКОМ.

Що стосується Держави, то вона повинна бути правовою задля всебічного  забезпечення  прав  і  свобод людини та політичного, економічного, соціального  і духовного розвитку НАРОДУ України. І народ це не просто люди (пипл, біомаса, населення, тощо).

Окремо хочу звернути увагу на той факт, що в Декларації досить чітко визначено, що «Громадяни Республіки всіх  національностей  становлять  народ України. Саме так «ГРОМАДЯНИ РЕСПУБЛІКИ», а не сукупність людей. Але в подальших політично-олігархічних підкилимних іграх та ігрищах статус Громадянина всіляко спрощували до просто людей (піпла).

Тож в сухому залишку ПОСТУП лишився єдиною організацією, для якої найвищою соціальною цінністю є ГРОМАДЯНИН і яка будує державу не «Демократичну», а ГРОМАДЯНСЬКУ.

 

Твердохліб Максим Гарна стаття. Я б більше підкреслив, в чому різницця між демократичної державою і демократичним супсільством. Бо в статті є припущення, що всі згодні, що це не одне й теж. Але маю сумнів, що в нас дуже багато є людей, які розуміють різницю.