Ми вже багато разів обговорювали, що витрачати час і зусилля організації на сторонні справи – шлях у нікуди. Але чи справедливе це твердження для випадків, коли допомоги потребує лояльна до організації людина?!  За певних причин дехто офіційно не вступає в ряди організації, а дехто вимушено виходить, зберігаючи ідеологічну вірність. Таке буває не часто, але саме ці люди, як правило, дуже корисні спільній справі.    

Розглянемо ситуацію, коли людині потрібна від організації допомога або співпраця. Така людина очікує на те, що отримані натомість дивіденди перекриють організації витрачені час та ресурси. І це правильно, адже (не будемо наївними), в цьому світі все робиться з метою власної вигоди. Але чи дійсно така людина усвідомлює, чим саме вона може бути корисною організації? Це справедливо, лише у випадку, коли людина знає ідеологію і стратегію організації. Якщо вона точно знає чого хоче організація і підтримує мету й методи її досягнення. Також важливо, щоб факт підтримки людиною організації мав форму якоїсь конкретної дії в минулому або теперішньому. У іншому ж випадку, людина навіть не усвідомлює, у кого саме вона просить допомоги і, швидше за все, подібна співпраця не принесе користі, ані організації, ані людині.

    З усього вище написаного робимо висновок – ГО Поступ надає будь яку адекватну допомогу виключно тим, хто підтримує ідеологію Громадянської Республіки і справами це доводить. Навіть якщо людина, що просить допомоги, офіційно не знаходиться в лавах організації.