Часто бачу в інтернеті закиди, мовляв, ми хочемо встановити фашиський режим в Україні. Особливо цікаво читати подібні дописи від доволі розумних людей, що знають значення поняття «фашизм». Вочевидь, вони не дуже добре розібралися в ідеології Громадянської Республіки.

Отже, пояснюю, чому ці закиди не відповідають дійсності. По-перше, розберемось, що ж таки фашизм з політологічної точки зору. Фашизм — концепція управління державою, що чітко розставляє пріоритети наступним чином. Інтереси держави поперед інтересами населення. Як конкретної людини, так і спільноти в цілому. На прикладі це виглядає так — Ми будуємо величезне що-небудь, а ви поки на хлібі і воді посидьте! Інколи при фашизмі інтереси держави і народу співпадають, але це залежить від конкретної влади держави. По суті фашизм — це форма автократії. Інколи ефективна, інколи ні. Тепер розберемо в тому ж ключі Громадянську Республіку. Головною цінністю Громадянської Республіки є не держава як така, а Громадянин. Громадянин — це політичний стан людини, що так чи інакше керує своєю державою і несе за це повну відповідальність. Держава це лише інструмент для Громадянина. І на відміну від Фашизму при Громадянській Республіці Громадяни також можуть сидіти на хлібі і воді, доки йде глобальний державний проект, наприклад, повернення Україні статусу ядерної держави, тощо. Але це буде їх особистий вибір і вони будуть йти на це цілеспрямовано і добровільно!

Звісно, будуть в цьому порівнянні і схожі моменти. Тут варто звернути увагу на тих жителів країни, які з будь-яких причин не захотіли керувати своєю державою. Для простоти назвемо їх Не Громадяни. Так от для таких людей фашизм дійсно буде схожим на Громадянську Республіку. Їх інтереси будуть розглядатись в останню чергу в обох випадках, але і відповідальності на них не буде ніякої. Різниця тільки в тому, що Не Громадяни в будь-який момент, за бажанням можуть стати Громадянами і активно впливати на питання, що їх турбують. Також спільною рисою фашизму і Громадянської Республіки є те, що повністю відсутня система противаг. Вся повнота влади належить одному органу. При фашизмі — це голова правлячої організації. При Громадянській республіці — Верховна Громадянська Рада, де зібрані всі повноваження Громадян на керування державою. Чисто теоретично, це може бути і одна людина.

Як висновок, можна сказати, що хоча Громадянська республіка і має певні схожі із фашизмом елементи, але ідеологічно і методологічно вони абсолютно різні!