Про цей візит домовились Зеленський із лідером Китаю Сі Цзіньпіном під час своєї телефонної розмови минулого місяця. 

Президент Зеленський вже здійснює своє турне по головних країнах Європи. Був в Італії, Німеччині, Франції.

Але головні новини не ці.

Головну новину передають китайські ЗМІ.

Виявляється, минулого тижня, в середу 10 та четвер 11 травня відбулася зустріч між головним дипломатом Китаю Ван І та радником президента США з національної безпеки Джейком Салліваном у Відні.

Ось так цю новину подає китайське видання Global Times:

"Зустріч китайського дипломата Ван І з радником президента США з національної безпеки Джейком Салліваном у Відні тривала понад 10 годин, під час неї сторони провели "відвертий, поглиблений, змістовний і конструктивний" обмін думками з основних тем, включаючи двосторонні відносини, тайванське питання, ситуацію в Азійсько-Тихоокеанському регіоні та українську кризу.
Ван І, директор канцелярії Комісії у закордонних справах Центрального комітету Комуністичної партії Китаю (КПК), а також член Політбюро ЦК КПК, зустрічався з Салліваном у Відні в середу і четвер".

Є і спільне фото, яке підтверджує цю зустріч у Відні.

Зустрічі на такому високому рівні не було з моменту переговорів Сі Цзіньпіна і Джо Байдена на форумі G20 у листопаді 2022 року.

Тобто, Зеленський поїхав у Європу ПІСЛЯ того, як відбулася американо-китайська зустріч на дуже високому рівні і на нейтральній території - у Відні. І китайський спецпредставник Лі Хуей має їхати також на основі американо-китайських переговорів.

Це означає, що у Відні американці про щось порозумілися із китайцями. А саме від цього і залежать питання завершення нашої війни.

Україна, як і раніше, – чекає, коли визріє відповідна геополітична ситуація.

Переможемо!

ЗА ВЕЛИКУ УКРАЇНУ