З'являється інформація, що великі міжнародні корпорації починають вкладати гроші в розвиток свого бізнесу в Україні. Німецький концерн Rheinmetall AG вже створив спільну фірму для ремонту, а потім і виготовлення бронетехніки. У Львові німецький гігант виробництва будматеріалів Fixit будує другий завод. NESTLE на Волині також хоче збільшувати свої потужності. McDonald’s будує нові ресторани та ін.

Звичайно, тут є плюси. Краще мати гроші, ніж не мати. Краще мати розвиток на своїй території хоча б великих корпорацій, ніж взагалі нічого не мати.

Також плюсом є, що Захід бачить Україну як країну, куди можна інвестувати. Це сигнали до завершення війни. Бо ніхто не вкладається в країну, де перспективи миру відсутні.

Але на цьому всі плюси і завершуються.

Будь-яка потужна економіка в першу чергу базується на малому та середньому бізнесі. Це в будь-якій розвинутій країні. Рівень малого та середнього бізнесу в них досягає 70%.

Входження в країну великих іноземних корпорацій – це завжди політична домовленість. Це ще не розвиток економіки. Для реального розвитку потрібні реформи, які дадуть сприятливі економічні умови якраз для малих та середніх підприємств. Тоді підуть реальні інвестиції. А цього ніхто не робить і поки не збирається робити.

Радіти поки нема особливо з чого!

Переможемо!

ЗА ВЕЛИКУ УКРАЇНУ