Необхідно розуміти наступне:

1. Світ знову стає двополюсним, як мінімум. До 1991 року таке вже було. Коли США та СРСР практично на двох вирішували більшість світових питань. Поступово США почали втрачати свої позиці. Результатом української війни має стати те, що знову буде два геополітичні центри - США та Китай. А якщо б не наша війна, то, можливо, був би і третій – ЄС на чолі з Німеччиною та суттєвим впливом Росії.

2. Якщо Україна буде повністю проамериканською, куди зараз все йде, то що це може значити?
США були єдиним центром світу в 2014 році, коли РФ захоплювала наші території. Це значить, що США дозволили Росії це зробити, або вони не були центром світу.

3. Багато хто зараз розуміє, що питання завершення війни залежить від США. Але це означає, що і її початок (чи не початок) також залежав від них. Якщо б США були категорично проти, то Росія ніколи б не напала.

4. Приклад США з Афганістаном свідчить, що США можуть швидко змінити свої орієнтири і залишити країну, яку до цього опікали, сам на сам із її проблемами.

То з ким має бути Україна? З США, з Китаєм чи намагатись вести балансуючу політику між ними?

Правильна відповідь: Україна має вести прагматичну ПРОукраїнську політику. Якщо світ стає двополюсним, то з метою безпеки нам краще вести партнерські справи із двома геополітичними центрами. Балансуючи між США та Китаєм. Щоб не опинитись у ситуації, схожій на Афганістан.

Нам можуть закинути: а хто нам дасть таку можливість - балансувати - після того, скільки в нас вкладають Штати та їх партнери?

Звичайно, ніхто НЕ БУДЕ ДАВАТИ ТАКОЇ МОЖЛИВОСТІ. Це вже наша задача - створити таку можливість. Якщо буде такий курс, то рано чи пізно і можливість буде. Он Німеччина вже 80 років шукає таку можливість. Майже вже вийшло. Але за допомогою нашої війни Штати засунули її назад під себе. Але чи надовго засунули?

Яскравий приклад балансуючої політики зараз демонструє Туреччина. Франція періодично так себе поводить. Китай також вів таку політику, поки поступово не перетворився на один з геополітичних центрів світу.

Переможемо!

ЗА ВЕЛИКУ УКРАЇНУ