Нещодавно Міністр фінансів Марченко в інтерв'ю Forbes знову підняв питання про повернення надбавок військовим, які Верховна Рада повернула, але питання заблокували. Пан міністр сказав: "Питання 30 000 грн – це не підтримка армії. Тому що систему мотивації має визначати військове керівництво".

А потім додав: "Коли йде популізм таких масштабів, який важко стримати, я не буду підбирати слова, кажучи, що, можливо, ми подумаємо і порахуємо. Неможливо це порахувати і неможливо це профінансувати".

Але одночасно сказав, як це все-таки можна зробити. "Це можливо зробити лише в ніші зміни в закон про бюджет. Ціна питання на рік – 170 млрд грн. [Можна] передбачити збільшення податків, зокрема ПДВ на 4%, військовий збір – в три рази. Тоді це можна профінансувати, інших варіантів не існує", – сказав Марченко.

Тобто міністр спочатку каже, що питання мотивації має вирішувати вище військове командування. А потім, що немає грошей, а потім, що їх знайти можна, але треба бюджет змінювати.

А військове командування нічого кращого не придумало, ніж сказати, що все заблоковано через те, що не було враховано питання курсантів та строковиків. А чому би прямо і чесно не сказати, що просто грошей немає для військових?

Так чому ж все-таки не повертають надбавки:

Пояснення 1: немає грошей в бюджеті, це каже Міністр фінансів.

Пояснення 2: не вирішено питання оплати для курсантів та строковиків, це каже військове командування.

Пояснення 3: повернення 30 тис. - це не підтримка армії, це популізм, знову каже Міністр фінансів.

Майже рік війни, коли було скрутно, надбавки військовим не були популізмом і гроші все-таки десь знаходились! А тепер ні, бо треба бюджет переглядати!

ТАК ПЕРЕГЛЯНЬТЕ БЮДЖЕТ!

Якщо треба, то введіть податки!

Якщо треба, то включіть друкарський станок і друкуйте гривню! Але емісійну гривню направляти лише військовим. І індексацію доходів робити у зв’язку із інфляцією теж тільки військовим! Це і буде фактичний податок з усіх на користь військових.

Але є інший, більш радикальний спосіб знайти гроші – почати, нарешті економічні реформи. Якщо почати негайно, то ефект буде вже через два-три місяці! І підуть гроші в бюджет! Хлопці, достатньо балакати, зробіть хоч щось для Країни!

Переможемо!

ЗА ВЕЛИКУ УКРАЇНУ