Якщо подивитись сучасні праці з історії України, то скрізь написано приблизно одне й те ж. Була країна – Русь (теперішня Україна), яка потім ввійшла до складу Великого князівства Литовського. А потім до Речі Посполитої. Одночасно існувала й інша країна — Московське царство. Це були різні країни. Які ніколи не були до 1654 року в складі однієї країни.

Після 1654 року почався процес об'єднання Московського царства і Гетьманщини (частини української складової Речі Посполитої). Нова країна в 1721 році отримала назву Росія, яку ввів в обіг цар Петро Перший. Він же почав привласнювати історію Русі і робити її одночасно історією Московщини. Звідси і назви мов.

На території Русі була своя мова — теперішня українська, яка раніше називалась малоросійською, а ще раніше – руською.

Те, що зараз називається російською мовою, це симбіоз угро-фіно-татарських мов. Який і став державною мовою Росії. Назвали її великоросійською. Потім вона стала називатись руською мовою, як похідна від поцупленої назви Русь. До якої Московщина не мала ніякого відношення.

Тому і мова руська це мова держави Русь. Тобто українська. А те, що зараз в Росії то не руська мова, а саме російська. В російській мові термін "русский язык" насправді не відповідає її сутності. Бо це історична назва саме української мови. Той, хто каже, що він розмовляє "на русском языке", фактично каже, що він говорить не російською мовою, а українською. Бо насправді він розмовляє не на "русском языке", а на "российском".

Вже час повертати Україні все, що було Росією поцуплене, в тому числі, і назву мови.

Цікавий факт. Представник організації "Поступ" свого часу брав участь у мовному експерименті. В експерименті брали участь представники України, Білорусі та Росії. Спеціально спілкувались між собою кожний своєю мовою. Росіяни (з вологодщини) після нетривалого спілкування визнали, що нічого не розуміють, що кажуть білоруси та українці. А між тим самі білоруси та українці одні одних розуміли. Це ще раз підкреслює, що російська мова не є похідною від слов’янських мов, на відміну від української та білоруської.

Росіяни не є історично слов’янами і ніколи ними не були. Цей факт вже давно і самі науковці росіяни визнали.

Переможемо!

ЗА ВЕЛИКУ УКРАЇНУ