Про це йдеться в звіті Світового банку, пише The Guardian. В Україні різко подорожчали їжа, паливо та послуги - деякі з них на 50%. "Враховуючи, що безробіття неофіційно становить 36%, а інфляція досягла 26,6% наприкінці 2022 року, в майбутньому все більше українців можуть опинитися за межею бідності", – попередив регіональний директор установи зі Східної Європи Аруп Банерджі.

Причина всього цього – війна?

Але ж вона вже рік йде. Чому влада до цих пір не зрозуміла, що якщо війна довга – то це умови життя країни.

Це значить, що, як в Ізраїлі, війна - це особливості життя країни, а не тимчасове явище. Значить, треба не розповідати байки і жити у форматі "після перемоги", а перейти у формат життя держави, коли війна НІКОЛИ не завершиться.

Чому саме під час війни Ізраїль став однією з багатших країн світу. Так, саме під час війни! А для України – це шлях до катастрофи?

Відповідь є і вона проста – це дії влади і її бездіяльність.

Якщо влада зацікавлена в розвитку, то буде бігати і пихтіти саме задля налагодження економіки. А не проводити безкінечні наради та розповідати, як буде гарно жити після війни.

Чому себе влада так веде?

По-перше, будь-які реформи – це завжди ризик невдачі і втрати влади. Навіщо ризикувати, коли маєш тепле службове місце?

По-друге, влада олігархічна. Система формування і контролю влади працює по схемі: гроші – вибори – прихід до влади – повернення грошей із прибутком. При такій схемі до влади може прийти тільки бізнес, а йому не до реформ. Він цікавиться лише власним бізнесом.

По-третє, якщо під час війни більше половини бюджету фінансується Заходом, то навіщо щось робити? Треба тільки одне, продовжувати війну і продовжувати отримувати допомогу. Бо як тільки війна завершиться, то зразу допомога перестане надходити або зміняться умови її отримання. Потрібно буде від дарованої їжі переходити до власної кухні, а цього не хочеться владі і не можеться, бо не для реформ вона приходила.

Але ми і це все подолаємо!

Переможемо!

ЗА ВЕЛИКУ УКРАЇНУ