10 квітня Верховна Рада, виправляючи свою попередню помилку, прийняла закон про повернення доплат військовим. Аж ось надійшла інформація, що вище військове керівництво просить нардепів відкласти законопроект!

Голова фракції "Слуга народу" Арахамія повідомив, що "отримали від силового блоку лист з їхнім баченням щодо оплати праці особового складу. Військові вважають, що проголосована нещодавно правка не вирішує питання, пов’язані з грошовою винагородою, зокрема, строковиків і курсантів".

Тобто, замість того, щоб паралельно вирішувати питання по строковикам та курсантам, зменшують грошове забезпечення ВСІЙ армії. І це генералітет просить робити під час війни!

А декілька днів тому Голова НБУ Пишний проговорився, що повернення доплат військовим створює перешкоди для переговорів України з міжнародними партнерами, зокрема з МВФ. Тобто виходить, що це нам МВФ забороняє повернути назад доплати? А якщо МВФ за кредит нам скаже Крим віддати?

А ще й міністр фінансів Марченко жару додав, сказав, що "так зване повернення виплат – це не про інтереси армії, це кроки, які роблять нас більш вразливими". Тобто, повернення доплат військовим не є в інтересах армії, робить нас більш вразливими. Це говорить міністр економічного, а не військового профілю!

Ми схильні вважати, що генералітет просто змусили зробити таку заяву. Щоб ініціатива йшла не від цивільних, а саме від керівництва армії.

Звідки гроші?

З того, що почнуть діяти реформи, які поки так ніхто і не запустив. А поки реформ немає, то пропонуємо ввести надзвичайний бюджетний економічний стан в країні.

Необхідно НЕГАЙНО прийняти НАДЗВИЧАЙНИЙ ДЕКРЕТ.

Що ми пропонуємо:

  1. Негайно провести перерозподіл бюджету країни, знімаючи кошти з інших міністерств і відомств, які не задіяні в обороні Країни. Як приклад, навіть з галузі освіти, бо не буде ніякої освіти, якщо не втримаємо оборону.
  2. Зачинити тимчасово деякі бюджетні установи та організації, які не особливо задіяні в обороні або життєзабезпеченні Країни. Як приклад – Службу безпеки на транспорті.
  3. Обмежити заробітну платню бюджетників середньою по Україні – 14857 грн. Але не нижчою за мінімальну.

Що? Популізм?

Ні! Популізм – це тоді, коли пропонується те, що неможливо виконати. А прибрати фінансування завжди просто. Потрібна лише політична воля. Але ж війна йде, мають цю волю знайти!

А як же чиновники, нещасні, проживуть на мінімальну зарплату? Ну, раз вводили, значить думали, що прожити можна. Ось нехай і живуть тепер! А якщо не зможуть, то нехай шурують в приватний сектор. І влаштовуються в приватні структури. Або самі займуться бізнесом. Вони ж створили "гарні" умови для бізнесу в Україні, ось тепер нехай і скористаються ними!

І головне – почати все потрібно зверху, а не знизу. З Верховної Ради і Офісу Президента.

І друге головне – діяти такий надзвичайний стан має до кінця війни, плюс два місяці. Бо після демобілізації військові мають мати час, щоб адаптуватись до мирного життя. Роботу знайти, бізнес якийсь розпочати!

Переможемо!

ЗА ВЕЛИКУ УКРАЇНУ