Володимир Зеленський заявив: "Цей рік – рік початку нашого економічного зростання. Ми крок за кроком відбудовуємо інфраструктуру, але важливо вже зараз починати думати і над відновленням економіки нашої країни.
Під час наради докладно розглянули шляхи для забезпечення темпів росту економіки та ВВП, розвиток різних галузей економіки, пріоритетні стратегічні сектори та інвестиційні політики".

Чому влада не починала думати про економічне зростання ще в 2019 році, зразу після отримання влади – невідомо.

Маємо знати. Економічне зростання базується на трьох китах.

І якщо влада про це не каже, то нічого робити не збирається.

Кит перший. Лібералізація економіки.
Ліквідація усіх перевіряючих та контролюючих органів. Залишаються лише ті, без яких не можна обійтися.
Податкова реформа. Податкова система має бути дуже простою в адмініструванні і справедливою.

Кит другий. Створення та реалізація єдиної національної маркетингової стратегії.

Необхідно обрати мінімальну кількість найбільш перспективних магістральних галузей економіки (в ідеалі одну), які мають стати локомотивними. Усі ресурси країни (політичні, людські, фінансові, духовні та культурні) мають бути спрямовані на те, щоб ці галузі (галузь) зайняли провідне місце у світовій економіці. Це автоматично призведе до розвитку практично всіх інших галузей економіки. Прикладом такої магістральної галузі може бути виробництво та переробка сільсько-господарської продукції, де Україна має стати беззаперечним лідером. Тобто українські товари сільського господарства мають стати найякіснішими у світі. Експорт сільсько-господарсткої сировини, замість готових високоякісних та високотехнологічних продуктів має прирівнюватись до державної зради.

Кит третій. Інституалізація власності

Будь-яка власність (матеріальні та нематеріальні активи) має легко оформлятися таким способом, щоб її легко можна було подарувати, продати, передати у спадщину, обміняти.
Має працювати високорозвинений фондовий ринок, де кожна людина повинна мати можливість вільно вкладати гроші в акціонерний капітал.
Має бути запроваджено дієвий та ефективний механізм швидкого відчуження будь-якої власності.
Реалізація цих позицій забезпечить необхідний обсяг інвестицій.

Переможемо!

ЗА ВЕЛИКУ УКРАЇНУ