У Франції китайський посол Лу Шайє заявив, що колишні радянські країни "не мають ефективного статусу в міжнародному праві", тому що немає відповідної міжнародної угоди, яка б ратифікувала їх статус. Крім того, він сказав і те, що Крим був спочатку "російським півостровом".

Це означає дві речі. Перша. Такі заяви не робляться за власною ініціативою високопоставлених дипломатів.

Друге. Китай заявив, що всі колишні республіки СРСР фактично є нелегітимними. А це значить, що на них має повні права Росія. А так як Росія вже знаходиться під каблуком Китаю, то це означає, що Китай оголосив, що в нього є претензії на вплив на ці країни. А три з них, країни Балтії - є членами ЄС. Тобто оголосив про певні претензії на частину території ЄС.

Міністерство закордонних справ Естонії негайно викликало посла Китаю через заяву китайського дипломата у Франції.

А глава дипломатії ЄС Боррель вже розкритикував заяву посла Китаю у Франції про Крим та пострадянські країни.
"Неприйнятні висловлювання посла Китаю у Франції, які ставлять під сумнів суверенітет країн, які стали незалежними із розпадом Радянського Союзу в 1991 році. ЄС може лише припустити, що ці заяви не відображають офіційної політики Китаю", - сказав Боррель.

Це свідчить, що процес поляризації світу на два табори продовжується. А запустився цей процес саме з початком агресії Росії проти України. Також ясно, що наша війна не завершиться, поки не завершиться і перерозподіл світу на два великі табори: проамериканський і прокитайський.

Цікаво, що така заява Китаю є вигідною і для США.
Бо Китай прямою заявою приводить до протистояння з ЄС. Тому тут для ЄС і потрібний союзник-захисник. Який буде протистояти Китаю. Цим Європа ще більше притягується до США. Тому для США це і вигідно.

Вони там за рахунок нашої війни поляризуються. Цього б не було, якщо б Україна не втратила суб'єктність (незалежність).

Переможемо!

ЗА ВЕЛИКУ УКРАЇНУ