Постійний представник РФ при ООН і в Раді безпеки ООН Небензя знову використав трибуну ООН для російського ІПСО. Зроблено класичним методом. Використовуються українські джерела. Витягуються епізоди без прив'язки до контексту і подаються в якості підтвердження брехні, яка просувається.

Російські ЗМІ розповсюджують такий текст, підкріплений відео з засідання в ООН.

«Небензя - об учебниках истории и географии Украины:
Тотальным переписыванием истории занимается министерство образования Украины. Я взял учебник географии 8 класса. Если верить ему, предки французов, испанцев, португальцев, турок и даже евреев пришли с Украины. Хочу обратиться к французскому коллеге: Николя, вы знали, что вы на самом деле украинец? Не верите – почитайте учебник! В учебнике железная логика: поскольку предки французов – это галлы, то они пришли из Галичины на Украине.
А знаете, что, по мнению автора учебника, украинцы и поляки имеют славянское происхождение, а русские – угро-финское? Отказано в славянстве и белорусам, их отнесли к балтийским народам.
В учебнике истории Украины для 7 класса говорится, что «становление украинского народа насчитывает 140 тысяч лет».

Схема цієї чергової інформаційної диверсії класична.

Спочатку подається очевидна дурня, що в українських підручниках написано, що французи пішли від українців. При цьому реально демонструється український підручник по Географії (!!!) за 8-й клас. Зрозуміло, що ця дурня вирвана з контексту. Тобто перший крок – подається брехня.

Другий крок – подається правда. А саме - те, що росіяни не є слов’янами, а є угро-фінами, що також береться з наших, але вже історичних підручників.

Потім завершується знову дурнею, яка також виривається з контексту.

Виходить «дезінформацій бургер». Де зверху і знизу – абсурд. А всередині – правда, яка і є об’єктом дискредитації.
Раз спочатку і в кінці - брехня, то і всередині також брехня, класична схема дискредитації. В нашому випадку намагаються дискредитувати той факт (вірний факт), що росіяни ніколи не були слов’янами. Їх етнічна основа – угро-фіни.

Але попри все, ця деза свідчить, що раз вони роблять таке грубе і очевидно брехливе ІПСО, використовуючи трибуну ООН, то їх теорія спільної україно-російської історії розвалюється.

Переможемо!

ЗА ВЕЛИКУ УКРАЇНУ