Відбулася чергова знакова подія. Із неанонсованим візитом Київ відвідав генсек НАТО Столтенберг. Зеленський та Столтенберг провели спільну прес-конференцію. Повідомляється, що обговорили чотири основних питання:

  • — черговий "Рамштайн";
  • — постачання Україні далекобійної зброї, сучасної авіації, артилерії, бронетехніки;
  • — Вільнюський саміт НАТО, який може стати історичним;
  • — гарантії безпеки для України на шляху до НАТО.

Знаковість полягає в тому, що підняли питання гарантій безпеки на шляху до НАТО. Як це було з Фінляндією і Швецією.

А так як вже давно всі повідомили, що Україна в НАТО потрапить відразу після того, як рак на горі свисне, то мова йде про постійні гарантії безпеки для України, як не члену НАТО зі сторони НАТО. Для нас саме це і потрібно. Нам потрібен реальний захист НАТО.

Але такі гарантії можна дати тільки після завершення бойових дій і підписання якогось мирного врегулювання. Бо інакше НАТО має вступити у війну. Чого, звичайно, не буде.

Це означає, що на геополітичному горизонті почало виднітися завершення бойових дій. Бачимо певний прогрес у дипломатичному напрямку. Також можна оцінювати і терміни, коли це має статись, – до Вільнюського саміту НАТО. Який має відбутись 11–12 липня 2023 року. Причому цей саміт має бути на рівні глав держав і урядів. Тобто, на найвищому рівні. Трохи раніше президент Франції Макрон встиг проговоритись і сказати, що умови до миру мають визріти влітку цього року.

Чи буде все це саме так – побачимо скоро. Але поки маємо факт, що "мирний тренд" який розпочався після візиту Байдена до Києва 20 лютого, продовжується. Це гарно. Але погано, що Україна не є автором таких трендів. Бо є лише знаряддям у чужих руках. Змінитись це може лише після того, як наша влада нарешті збереться розвивати країну. Але поки що все виглядає так, що рак на горі свисне скоріше, ніж діюча влада розпочне економічні реформи.

Переможемо!

ЗА ВЕЛИКУ УКРАЇНУ