МЗС України відкликає посла у Білорусі після зустрічі Президента Лукашенка з Пушиліним (керівником ДНР). "МЗС України засуджує проведення Олександром Лукашенком зустрічі 18 квітня в Мінську з Денисом Пушиліним як спробу легітимізації цього представника російської окупаційної адміністрації в Донецьку", - заява українського МЗС.

Відкликання українського посла з Білорусі – це перекриття одного з каналів комунікації України з РФ. Навіщо Лукашенко зустрічався з лідером сепаратистів?

Факт візиту Пушиліна свідчить про легітимізацію Білоруссю ДНР як самостійної одиниці. Візит широко демонструвався саме як офіційний візит. Восени Росія наприймала багато законів і тоді ж вже й відсвяткували приєднання всіх захоплених територій до Росії. Навіть зміни в свою Конституцію внесли.

Чому б це Лукашенко має офіційно приймати якогось регіонального чиновника РФ, якого призначає сам Кремль? Значить зустріч свідчить, що Лукашенко приймає Пушиліна не в якості російського чиновника, а в якійсь іншій якості.

Це може означати, що ніякого фактичного приєднання до РФ захоплених територій не відбулося і не відбувається. Все поки що на папері.

Це значить, що абсолютно ніщо не заважає Путіну звільнити всі території, які він захопив після 24 лютого 2022 року. Але у цьому разі все повертається до ситуації, яка була на момент масштабного вторгнення. Ситуації, яка була зафіксована Мінськими угодами. А саме: є республіки ЛДНР і є Крим. І вирішення питань по цих проблемах має йти дипломатичним шляхом. Про це якраз і підписувались усі під Мінськими угодами.

Цікавий є факт. Пан Пригожин, власник ЧВК "Вагнер", опублікував свою власну статтю під назвою "Только честный бой, никакого договорняка". Скоріш за все таким чином Кремль повідомляє своєму піплу, за що воює Росія, і в чому буде перемога.

В цій статті пан Пригожин каже, що "для власти и для общества в целом сегодня необходимо поставить какую-то жирную точку в СВО". І про умови цієї "жирной точки" теж каже.

Ось це: " Сохранение существующих границ на 24 февраля 2023 года является тем обменом, который могут предложить США российскому руководству уже сегодня, в качестве переговорной позиции". Залишається тільки рік змінити з 23-го на 22-й у цій пропозиції в процесі остаточних переговорів, щоб все вийшло на принципи Мінських угод.

Переможемо!

ЗА ВЕЛИКУ УКРАЇНУ