Польща та Угорщина ухвалили рішення тимчасово заборонити імпорт зерна та низки інших продовольчих товарів з України, щоб захистити свій аграрний сектор. Забороняється також і транзит українського зерна через їх території. Єврокомісія (вищий орган виконавчої влади ЄС) вже відреагувала.

"Ми знаємо, що Польща та Угорщина запровадили заборону імпорту зерна та іншої сільськогосподарської продукції з України. У цьому контексті важливо підкреслити, що торгова політика є компетенцією виключно ЄС. Тому односторонні дії неприйнятні", - йдеться в заяві Єврокомісії.

А на Росії вже почали розповідати про ненадійність Польщі в якості друга та партнера. Бо навіть Росія, яка воює з Україною, дозволяє Україні транзит зерна.

З Угорщиною ясно, це є продовженням її звичайної політики. А як оцінити дії Польщі?

Дії Польщі свідчать, що тактичні інтереси ввійшли у конфлікт із стратегічними. Тактично рішення Польщі направлене на захист інтересів власних сільгоспвиробників. Але стратегічно шкодять польсько-українським відносинам. Польща через неадекватність російських дій зараз отримала історичний стратегічний шанс поновити курс на глибоку взаємну інтеграцію з Україною.

Історія свідчить, що нехтування стратегічними цілями в угоду тактичним вигодам веде до катастрофи.

Чому польський уряд, який останній рік проявляє позитивне ставлення до України, робить такі невигідні стратегічні кроки?

Все просто - попереду вибори. Треба діяти так, щоб подобатись виборцям, бо можна програти вибори.

Заплановані на осінь 2023 року парламентські вибори в Польщі важливі, бо можуть призвести до втрати домінування партії «Право і справедливість», яке беззмінно триває з 2015 року. Її підтримка знизилась нижче 40%.

Це ще один приклад недолугості демократичної системи влади. Коли владі потрібно робити популістські кроки, які шкодять країні і її народу.

Поточні бажання народу не завжди співпадають зі стратегічними його інтересами. І звичайні виборці цього не здатні зрозуміти.

Переможемо!

ЗА ВЕЛИКУ УКРАЇНУ