Україна отримала програму кредитування від МВФ на $15,6 млрд на чотири роки. Forbes спробував розібратись, які будуть наші економічні перспективи, виходячи з розрахунків МВФ. Головний висновок – МВФ не очікує вибухового зростання економіки України. Це все, що треба знати!

Далі йде багато різних цифр. Які виводять нас на щорічне зростання економіки на рівні 3-4-5%. Це якщо все гарно буде. Якщо в 2022 році падіння економіки було біля 30%, то поновлення економіки до довоєнного стану займе близько п’яти років. Прогнозується, що після війни очікується зростання ВВП у 2025–2026 роках за рахунок збільшення інвестицій та споживання (враховуючи поступове повернення мігрантів).

Бачимо, що навіть у планах відсутній взагалі хоч натяк на системні зміни в економіці (реформи). Ніхто їх не планує робити. І МВФ сприймає це явище як нормальне. Бо ані для МВФ, ані для будь-якої іншої країни економічне зростання України НЕ ПОТРІБНЕ! Це має запам'ятати кожен!

Реформи економіки України мають базуватись на трьох китах.

Кит перший. Лібералізація економіки (першочергові дії).

Тут є два напрямки.

- Ліквідація усіх перевіряючих та контролюючих органів. Залишаються лише ті, без яких не можна обійтися. Бізнесмен має займатися своєю справою, а не «відбиватися» від перевірок.
- Податкова реформа. Податкова система має бути дуже простою і всім зрозумілою.

Кит другий. Створення та реалізація єдиної національної маркетингової стратегії (середньострокова перспектива).
Необхідно обрати мінімальну кількість найбільш перспективних магістральних галузей економіки (в ідеалі одну). Які стають локомотивом усієї економіки. І на це направляються всі ресурси.

Кит третій. Інституалізація власності.
Будь-яка власність (матеріальні та нематеріальні активи) має легко оформлятися таким способом, щоб її легко можна було подарувати, продати, передати у спадщину, обміняти. Це дозволяє включити потужний інвестиційний процес.

Досвід свідчить, якщо зробити тільки перший етап (перший кит), то економіка подвоюється за 4-5 років. ПОДВОЮЄТЬСЯ!

Передавайте великий привіт нашій владі, яка не хоче робити реформи і розвивати Україну.

Переможемо!

ЗА ВЕЛИКУ УКРАЇНУ