Заступник керівника Офісу президента Андрій Сибіга заявив, що Україна буде готова до переговорів щодо майбутнього тимчасово окупованого Криму з Росією, якщо ЗСУ проведуть успішний контрнаступ та дійдуть до адмінкордону півострова з Херсонською областю.

"Якщо нам вдасться досягти наших стратегічних цілей на полі бою і коли ми будемо на адміністративному кордоні з Кримом, ми готові відкрити дипломатичну сторінку для обговорення цього питання... Це не означає, що ми виключаємо шлях звільнення (півострова – ред.) нашою армією", – розповів він в інтерв'ю Financial Times.

Російські ЗМІ миттєво цю інформацію продублювали для свого піпла: "В офисе Зеленского заявили, что Киев готов к переговорам с РФ по Крыму, если украинские войска дойдут до его границ".

Ми пам'ятаємо, що раніше Україна прийняла рішення, що взагалі ніяких переговорів з Росією вести не буде. Це рішення затвердили на РНБО. Весь час нам у вуха вкладають, що ми будемо звільняти Крим силою. Тепер виявляється, що ми готові Крим не повертати силовим шляхом. Про це американці публічно говорять вже з кінця минулого року. 

Що змінилося? Поки неясно. Скоріш за все нічого. Просто проявляються ті домовленості, які вже давно, ще рік тому, були зроблені. І все це відбувається на фоні інформаційної кампанії, що Україна ось-ось проведе контрнаступ. Про наш контрнаступ зараз розповідають всі, кому не ліньки. Приблизно так, як розповідали про напад Росії рік тому. Про який мало хто вірив, крім американських домогосподарок, але він все-таки відбувся.

Зазвичай про всякі наступи і контрнаступи не оголошується попередньо в усіх ЗМІ. А якщо оголошується, потім це відбувається. І відбувається саме так, як оголошується, то майже завжди це є свідченням, що все це є результатом якихось домовленостей. Що це за домовленості?

Зараз логічними є два варіанти:

- або росіяни таки відходять до кордонів Криму і питання війни переходить у дипломатичну площину, Крим буде повертатись дипломатичним шляхом через переговори, але нешвидко;

- затяжна війна, поки російські війська не будуть вибиті всюди.

Переможемо!

ЗА ВЕЛИКУ УКРАЇНУ