Пару днів тому в ЗМІ з'явилась така інформація. СБУ викрила начальницю Житомирської митниці на системній корупції. За даними слідства, організатором схеми є начальниця Житомирської митниці. Посадовиця залучила до протиправної діяльності одного із начальників відділів а також місцевого брокера як посередників.

Вони вимагали неправомірну вигоду із місцевих бізнесменів, які імпортували в Україну різноманітні товари. В обмін на хабарі обіцяли не створювати штучних перешкод при митному оформленні вантажів. У разі відмови – погрожували додатковими перевірками, затягуванням часу і простоями.

Як оцінити цю інформацію? Багато хто оцінить її позитивно. Хабарників викрили. Але нічого гарного тут немає. Корупція в Україні має системний характер. Навіть у самому повідомленні написано: викрили на СИСТЕМНІЙ корупції.

Системна корупція означає, що діє система. Це означає, що всі "корупційні посади" між собою пов'язані. Якщо хтось когось призначає на посаду, яка може приносити корупційний дохід, то він не просто очікує і собі доходу від свого призначенця. Він має частину такого доходу передавати нагору. І так до самої верхівки. Ця діюча система в Україні була повністю сформована ще за часів Януковича.

Проти системної корупції боротьба має йти також системно. Накривати потрібно зразу весь сегмент владної корупційної гілки. Не може діяти начальниця однієї митниці самостійно. Вона є ланкою великої системи. От і потрібно викривати всі ланки одночасно.

Результатом такої роботи завжди є МАСОВІ арешти. Від ста осіб і більше. ОДНОЧАСНО! І ці арешти мають дуже швидко завершуватись реальними судовими вироками. Це і є системна боротьба з корупцією. Саме так у світі і відбувається, коли влада береться за наведення порядку.

А якщо арештовують два-три-п’ять чиновників, то це не боротьба із корупцією. Це боротьба за корупційні місця!

Громадяни мають ці речі розуміти.

Переможемо!

ЗА ВЕЛИКУ УКРАЇНУ