Китайський фактор щодо завершення війни в Україні, як і передбачалось, збільшується. Про це вже напряму розповідають у ЄС.
Так, у Європі через ЗМІ розповсюджують такі тези від Президента Європейської комісії Урсули фон дер Ляйен щодо Китаю:
- вона попередила Пекін, що його позиція щодо війни Росії в Україні визначатиме зв’язки Китаю та ЄС, але сказала, що Європа не прагне «від’єднатися» від Китаю.
- Китай намагався позиціонувати себе як нейтрального посередника і запропонував те, що він описує як мирний план. Але він відмовився засудити Москву. Захід застерігає від будь-яких потенційних кроків з надання Росії зброї.
- Будь-який "життєздатний" мирний план має бути на умовах України і не повинен встановлювати контроль Кремля над захопленими ним територіями.
- ЄС намагається визначити свій власний підхід до Пекіна, США підштовхують своїх європейських союзників приєднатися до більш жорсткої позиції щодо Китаю. Проте Франція і Німеччина прагнуть не розривати ділові зв'язки з ним. "Я вважаю, що від'єднання від Китаю не є життєздатним - і не відповідає інтересам Європи", - Урсула фон дер Ляєн.
- "чіткою метою Пекіна є системна зміна міжнародного порядку з Китаєм в його центрі".
Після всіх цих заяв пані Урсула збирається їхати до Китаю разом із Президентом Франції Макроном наступного тижня на аудієнцію до пана Сі.
Але вони не одні туди сунуть. Прем’єр-міністр Іспанії Педро Санчес теж туди рулить.
Весь цей дипломатичний движ активізувався після того, як пан Сі побував у гостях в Кремлі і заявив, що буде працювати по встановленню миру.
Всі очікують також і зустріч або телефонний дзвінок між Зеленським та Сі. Можливість телефонної розмови або зустрічі Зеленського та Сі Цзіньпіна не виключена, представники України та Китаю контактували з цього приводу. Про це заявив китайський посол у ЄС Фу Цун.
Це гарно, коли йде дипломатичний движ. Головне, щоб він привів до необхідного Україні результату.
Переможемо!
ЗА ВЕЛИКУ УКРАЇНУ