Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) зробив дослідження - "Історична пам'ять". Присвячене ставленню громадян України до питань історії, історичних особистостей і подій. Дослідження велике. Даємо окремі позиції, можливо в декількох Спротивах. І наше бачення щодо цих результатів.

За результатами опитування дорослі жителі України високою мірою цікавляться історією своєї країни. Середня оцінка за шкалою від 1 – «зовсім не цікавляться» до 10 – «надзвичайно цікавляться» складає 7,6 балів.

Близько 80% респондентів оцінили свій інтерес до історії України як доволі чи дуже високий (6-10 балів), 17% – радше невисокий (2-5 балів), і лише 1% зовсім не цікавиться історією України.

Понад дві третини (69%) жителів країни почали більше цікавитися історією України за останні 10 років, і стільки ж (69%) відчули зростання інтересу до історії України протягом останнього року.

Гарна тенденція. Але погано, що більшість почали цікавитись нашою історію лише після агресії Росії. Проблеми із РФ були завжди, але просто громадяни почали це відчувати на власній шкурі, от і зацікавились.

Якщо вам хтось каже, що його «політика не цікавить», то знайте – перед вами тупа вівця. Яка каже, що її не цікавить, що з нею буде, як буде жити далі. Це перша ознака соціального дрону.

Але якщо така тупа вівця ще й каже, що і історія України, де вона живе, її не цікавить, то перед нами ще не просто тупа вівця, а можливе знаряддя інформаційної війни проти народу України, яке може використати ворог.

Все, що зараз відбувається, – є наслідком попередніх подій. А попередні події є наслідком подій до цих попередніх подій. І так вглиб історії, до нескінченності.

Тому, щоб зрозуміти те, що з нами відбувається і чому саме так, – необхідно знати і розуміти історію. Але якщо серед нас є ті, хто цього не хоче знати, то вони легко стають знаряддям ворожої пропаганди проти нас. Тобто, він просто – ворог, якого використовують проти своєї ж Батьківщини!

Переможемо!

ЗА ВЕЛИКУ УКРАЇНУ