Американці знову сказали, що не всі свої території Україна буде повертати військовим шляхом. "Вважаю, що в Україні буде територія, за яку українці будуть сповнені рішучості боротися на полі бою. Там також може бути територія, яку вони вирішать повертати іншими способами", — сказав Держсекретар США Блінкен під час виступу перед Палатою представників, маючи на увазі Крим. А також ще раз повторив, що це "мають вирішувати українці".

Звичайно, питання про звільнення своїх територій буде вирішувати Україна. Але питання про надання зброї для цього будуть вирішувати США. То хто ж насправді і що вирішує?

Ще до початку агресії 2022 року пан Путін в одному зі своїх виступів проговорився, що Росія мала домовленість із Заходом. Неформальну і неписьмову, що Крим російським визнавати не будуть, але і робити зусилля щодо його повернення теж не будуть. Сьогоднішня риторика Заходу поки що підтверджує це.

А тим часом поступово Китай включається в процес мирного врегулювання. Йому тепер усім світом, американці і європейці, пропонують, щоб він переговорив із Зеленським щодо принципів миру.

Але поки що Китай взяв паузу. "Я не отримав від Китаю пропозиції бути посередником. Я не отримував пропозиції зустрітися. Я також, дипломатичними каналами, дав прямий сигнал, що я хочу поговорити з лідером Китаю", – сказав Зеленський в інтерв’ю японському виданню Yomiuri.

Путін також розхвалює китайський мирний план. Каже, що там є позитивні речі.

А ще європейці через Голову дипломатії ЄС Борреля повідомляють, що Китай не перейшов для Заходу жодних "червоних ліній", а пропозиції Китаю про мир свідчать, що він не хоче ставати союзником Росії повною мірою. Боррель вважає, що Пекін зараз хоче відігравати роль координатора, а не посередника. ЄС вітає такі ініціативи, незважаючи на їхні недоліки. Тобто, майже неприкрито європейці разом із росіянами почали підлизувати китайські м'які місця.

Поступово все сходиться до того, що мають бути якісь вирішальні переговори між Китаєм та США. Це давно передбачалося. Тепер бачимо, як це відбувається на практиці.

Переможемо!

ЗА ВЕЛИКУ УКРАЇНУ