Голова Офісу Президента Єрмак заявив, що Україна повинна напрацювати таку модель податкової реформи, яка була б найпривабливішою для бізнесу та сприяла залученню інвесторів. Це він заявив на Українському саміті податкової реформи та антикорупції. Наголосив на створенні наймасштабнішої податкової реформи, яка повинна бути не гірша, ніж у Європі.

Відомо, що в Офісі Президента обговорюється проєкт реформи податкової системи "10–10–10", який передбачає єдину ставку податку на прибуток, доходи фізосіб та додану вартість на рівні 10%.

"... це все дуже цікаво, але поки що "10–10–10" виглядає, як просто піар та хайп. Реальної підготовчої роботи не ведеться і вестися не буде...". Про це заявив нардеп від "Голосу" Ярослав Железняк ще 22 серпня минулого року. Вже сім місяців цьому прогнозові.

Навіть сама постановка питання "податкова реформа" вже каже, що ніяких реформ робити ніхто не збирається.

Бо проводити треба не податкову реформу, а ЕКОНОМІЧНУ!

Тобто, потрібно проводити комплекс першочергових заходів, від яких залежить розвиток економіки. І зниження податкових ставок взагалі не є принциповим!

На перших місцях має бути повна лібералізація малого та середнього бізнесу. Повне знищення всього державного контролюючого та перевіряючого бізнес! Простота ведення бізнесу! Ліквідація корупції. Інституалізація власності. Тобто, зробити так, щоб будь-яку власність (наприклад, власних 10% у житловій кімнаті чи авто або інтелектуальну власність) можна було б дуже просто і швидко оформити, продати, подарувати, закласти і т.д. Щоб діяв судовий механізм захисту власності. А звернення до суду не було б складнішим, ніж, наприклад, спілкування із товаришами через соцмережі!

Ось все це і є реформою економіки, а не те, про що періодично вичавлює з себе влада.

І головне.

На зазначеному форумі головною тезою прозвучало, що це буде "після перемоги". Тобто, під час війни ніяких реформ не буде. Але світовий досвід каже, що саме під час війни краще проводити будь-які реформи. Бо відсутня опозиція. Відсутні масові протести. Іноді, навіть, щоб провести якісь реформи, спеціально організовують якусь війну.

Поки це не зрозуміє більшість громадян, влада буде продовжувати розповідати про свої гарні наміри, які не збирається реалізовувати.

Переможемо!

ЗА ВЕЛИКУ УКРАЇНУ