Відбулася очікувана і знакова подія – візит Сі Цзіньпіня до РФ. Кремль так підносив цю подію, наче замість Сі до них приїхав сам Всевишній. Всі побачили, що РФ повністю лягла під Китай. Це була необхідна умова зміни світового порядку. Саме від завершення цього процесу і необхідно очікувати завершення війни в Україні.

Як і очікувалось, питанню війни в Україні Китай приділив багато уваги.

Ось основні тези, які передають російські та китайські ЗМІ:

  • Сі Цзіньпін заявив, що КНР готова продовжувати відігравати конструктивну роль у політичному врегулюванні українського питання.
  • Путін зазначив, що мирний план Китаю може бути взято за основу мирного врегулювання щодо України, коли до нього будуть готові на Заході і в Києві.

Спільна офіційна заява РФ і Китаю:

  • РФ позитивно оцінює позицію Китаю щодо України, а Китай позитивно оцінює готовність РФ до запуску переговорів;
  • РФ і Китай вважають, що для вирішення української кризи треба запобігати блоковому протистоянню і розпалюванню конфлікту;
  • РФ і Китай закликають уникати деградації кризи в Україні та її переходу "в неконтрольовану фазу".

США і Секретар НАТО Столтенберг радять Китаю провести переговори із Зеленським, щоб зрозуміти позицію України. А секретаріат Генсека ООН Гутерриша розповідає, що до миру ще далеко.

В той же час той же Столтенберг оголошує про засідання міністрів закордонних справ країн-членів НАТО 4-5 квітня.

Як і очікувалось, бачимо певний дипломатичний движ. У будь-якому разі, наявність дипломатичного движу завжди краще, ніж його відсутність.

Погано тільки, що цей движ не від України залежить. Але вже і не від Росії. Росія перестала бути повноправним суб’єктом світових відносин. Це результат правління Путіна. Тепер за Росію в якості її патрона має почати виступати Китай. Україна в аналогічному становищі, патрон тільки інший – США. А це означає, що рано чи пізно має бути вирішальна зустріч між цими патронами і процес зміни світового порядку, від якого залежить перспектива завершення нашої війни, буде завершено. Довго йде цей дипломатичний движ.

Переможемо!

ЗА ВЕЛИКУ УКРАЇНУ