Вже декілька днів продовжується галас щодо видання Міжнародним кримінальним судом Гааги (МКС) ордера на арешт Путіна. Для чого це було зроблено – не зовсім ясно. Так, галасу через це в світі дуже багато. Навіть десь у Камбоджі, наприклад, прем’єр розповідає, що таке рішення може спровокувати ядерну війну.

Поки що все це більш схоже на те, що цей суд просто використали як політичний інструмент, а не як дійсно судовий орган.

Версій, для чого це зроблено, багато. Але не видно серед них тих, які б дійсно казали, що хтось чи десь буде реально заарештовувати Путіна. Бо всі розуміють, що поки він президент РФ, ніхто його ніде арештовувати не буде. А коли він вже не буде президентом, то будуть інші питання, а не ті, щоб його якось переслідувати.

Ось основні версії (дружні і ворожі), які гуляють світом:

  • Заблокувати можливі німецькі контакти з РФ - з метою недопущення мирного врегулювання зі сторони ЄС. Німеччина вже оголосила, що арештує Путіна, якщо той з'явиться в Німеччині. Тобто така версія має право на життя.
  • Фактичний поділ світу між двома полюсами: тими хто за США і хто за Китай, а цей МКС - як інструмент цього поділу;
  • Дискредитувати Міжнародний суд, щоб замість нього щось інше створити;
  • Спроба до кінця спалити мости між Росією та Європою, продовжити ескалацію і не допустити запуску процесу врегулювання конфлікту;
  • Перешкодити візиту Сі до Москви (що вже не підтвердилось);
  • Змусити еліти в РФ замінити Путіна.

Багато хто вважає що це рішення не має ніякого відношення до правосуддя, а є лише політикою. Хоча саме рішення по суті вірне: Путін – злочинець.

Для того, щоб суд мав вагу і до його рішень прислуховувались, необхідно, щоб рішення суду, будь-якого суду, виконувались. Якщо відсутня сила, здатна забезпечити виконання судового рішення, то діяльність такого суду сама себе дискредитує. Незалежно від того, вірні рішення він видає чи ні.

Переможемо!

ЗА ВЕЛИКУ УКРАЇНУ