Посол Польщі у Франції Росцішевський заявив, що Польща має вступити у війну проти РФ, якщо Україна отримає поразку. Навряд чи такі заяви з'являються просто так, тим більше від посла в провідній країні. Це треба розглядати як певний сигнал.

Сигнал скоріше за все, що треба не просто продовжувати допомагати Україні, а робити це більше. Бо є можливість, що війна перекинеться і далі. Якщо Польща вступить у війну, то це вже буде конфлікт із НАТО.

Така заява з'явилась перед приїздом лідера Китаю Сі Цзіньпіня у Москву на масштабні переговори. Навряд чи це співпадіння. Путін і Сі розповідають про мир. Путін про мир завжди розповідає, але нічого конкретного про умови миру. Розводить синє марево замість конкретики. Китай також каже про мир. Але умови миру по-китайськи ще менш зрозумілі, ніж по-російські. А тут Польща оголосила, що буде ще більша війна, якщо Росія буде продовжувати і буде перемагати.

Поляки, звичайно, воювати не хочуть (як і інші європейці), але ситуацію розглядають дуже серйозно. Бо бачать в Росії пряму небезпеку.

США зразу видали свою позицію. Через свого представника в Білому Домі Джона Кірбі повідомили, що ніякого миру на основі зустрічі росіян із китайцями в Москві не може бути. Прямо так і сказали. А ще сказали, що зустріч між Байденом та Сі буде, коли настане час.

Логіка всіх цих заяв на фоні візиту Сі в Москву зараз виглядає так, що буде або війна довгою, яка може перекинутись на Європу, або мають бути певні мирні переговори, але вже між США та Китаєм. Що виглядає логічним, раз світ стає двополярним. І очікуваним, бо приблизно до цього все йшло і має прийти, якщо щось не завадить цьому процесу.

Україна продовжує воювати та чекати, коли сильні країни (США та Китай) між собою не передомовляться. Це позиція слабкої країни. Якщо комусь стане легше, то нехай зверне увагу, що і Росія також воює і чекає, поки сильні країни не передомовляться.

Переможемо!

ЗА ВЕЛИКУ УКРАЇНУ