На Росії ЗМІ публікують інформацію про соціологічне опитування по Криму: "ВЦИОМ: абсолютное большинство россиян (86%) считают правильным решение о возвращении Крыма в состав РФ, из них 53% аргументируют ответ тем, что Крым – исконно русская земля".

В цьому повідомлені є цікавий момент: «Крым – исконно русская земля».

Це НЕ БРЕХНЯ і не пропаганда, а МАНІПУЛЯЦІЯ історичними фактами!

Якщо б вони написали, що "Крым – исконно российская земля", то це було би брехнею. Але там, на Росії, досить розумно маніпулюють історією. І «піпл хаває».

Справа в тому, що Крим дійсно споконвічна руська земля. Тобто земля, яка належала давній Русі ще до того, як Крим став татарським. Але сама Русь до Росії не має ніякого відношення. Російська імперія (а потім СРСР), була створена на базі двох держав – Московського князівства та Гетьманщини – після 1654 року. Гетьманщина – це менша частина давньої Русі, сьогоднішньої України.

Весь час існування Російської імперії (а потім СРСР) однією з двох її базових частин була Україна. Приблизно так, як Угорщина була частиною Австро-Угорської імперії.

Це значить, що абсолютно всі її територіальні надбання після 1654 року, які виходили за межі давної Русі, були надбанням як українців, так і московитів. Наприклад Кенігсберг, теперішній Калінінград, одночасно був і російським, і українським з точки зору того, хто його захопив. Але Україна ж не збирається розповідати, що це споконвічна українська територія. І взагалі не має ніяких навіть думок у цьому напрямку. А сам Калінінград став "споконвічним" російським містом лише з 1991 року, коли перейшов під юрисдикцію виключно Росії.

Так і Крим є російським "споконвічним" аж дев'ять років. А українсько-російським Крим став у 1783 році, коли Катерина Друга видала Маніфест «О принятии полуострова крымских жителей и прочих татарских народов в Российское подданство, острова Тамана и всей Кубанской стороны под Российскую державу». І залишався Крим українсько-російським аж до 1991 року, до розвалу СРСР. А потім став українсько-татарським, а зараз просто окупований. І рано чи пізно повернеться до України (Русі), якій і належав тисячу років тому.

Переможемо!

ЗА ВЕЛИКУ УКРАЇНУ