Зеленський заявив: «Настане день – і буде створено трибунал, який повертатиме справедливість нашому народу. Трибунал, який покарає цього агресора так само, як були покарані агресори минулого. Настане день – і всі винуватці воєнних злочинів проти українців опиняться у залах Міжнародного кримінального суду та національних судів. Всю юридичну роботу ми зробимо».

Все вірно, але є момент – судити має Україна та український народ. Міжнародна спільнота теж бажано має долучитись до цього, але це не принципово. Справедливість міжнародних судів завжди залежить від політичної кон'юнктури. І часто є політичним судилищем, а не актом справедливості.

Щоб покарати військових злочинців міжнародним трибуналом, треба щоб Росія була повністю розвалена як держава і в політичному, і в військовому, і в економічному плані. Інакше будь-які розмови про міжнародний суд – залишаться розмовами. Покарання злочинців не повинно залежати від того, в якому стані буде Росія.

Покарання має бути реальним, а не просто заочним. Для цього мають бути створені спеціальні інструменти. Щоб знаходити злочинців на території РФ чи іншої країни. І або виконати вирок на місці, або примусово таємно депортувати злочинця до України для відбуття покарання. Міжнародні інстанції цим займатись не будуть. Це справа виключно України. І це має стати справою всього Українського народу!

До тих пір, поки всі злочинці не будуть покарані, Україна не має залишати цього питання. Якщо покарання не встигне і злочинці помруть раніше, то мають бути вжиті заходи історичного покарання. Термін давності не має діяти тут. Також ми допускаємо, що в процесі покарання злочинців буде приймати участь і Росія, з новою владою. Яка може стати на шлях спокути провини своєї держави, як це колись зробила Німеччина.

Структуру, що забезпечила б виконання зазначеного, потрібно створювати вже.

І головне: необхідно, щоб було доведено, що конкретна особа вчинила злочин. Щоб це було реалізацією справедливості, а не черговим політичним шоу.

Переможемо!

ЗА ВЕЛИКУ УКРАЇНУ