64% українців переконані, що треба намагатися звільнити всю територію України, включно з Кримом, навіть якщо це буде означати тривалішу війну і зменшення підтримки Заходу.

Це результати опитування Київського міжнародного інституту соціології. 24% схиляються, щоби не відвойовувати Крим, якщо Захід допоможе визволити інші окуповані території. А 8% опитаних не змогли нічого сказати.

Бачимо протиріччя між настроєм більшості громадян України та вектором, куди рухають війну США. Які постійно просувають тезу, що Крим повертатись військовим шляхом не буде.

США свій вектор навряд чи змінять. І їм начхати на бажання українських громадян. Їм взагалі на всіх начхати, крім власних інтересів. Хоча так ведуть себе абсолютно всі країни. Всі мають думати і думають лише про себе.

Але якщо український народ хоче воювати, то мир буде зробити важко. Значить будуть робити війну до тих пір, поки громадська думка в Україні не зміниться. Або мають піти на непопулярний мир.

У таких умовах українській владі складно діяти. Бо якщо Захід почне дожимати до миру без Криму, то владі не буде куди діватись. Війну ж ми самостійно не зможемо вести. У кращому випадку партизанську війну чи громадянський опір, якщо перекриють поставки західної зброї. І якщо влада піде на непопулярний мир, то зразу після цього можуть почати розкручувати антиурядові акції протесту, щоб замінити діючу владу. Винна в такому політичному цугцвангу сама влада. Яка нічого не робила для розвитку країни. І тепер пожинає плоди своєї бездіяльності.

Це свідчить також про те, що Україна втратила свою суб’єктність. Діє не як самостійна країна, а є об’єктом (інструментом) у руках інших країн. Це результат правління олігархії. А олігархія – це результат демократичної системи влади, яка працює за схемою: «гроші – вибори – прихід до влади – повернення грошей із прибутком».

Переможемо!

ЗА ВЕЛИКУ УКРАЇНУ