Провідні західні ЗМІ готують світову громадську думку по позиціях завершення війни в Україні. Так, впливове британське видання BBC видало матеріал із посиланням на не менш впливове американське видання Politico під назвою "Бахмут, Крим, зброя. Між Вашингтоном і Києвом зростають розбіжності".

А Politico, в свою чергу, посилається на розмови із десятьма офіційними особами, законодавцями та експертами США. Такі публікації виходять не просто так. Вони є інструментом політики. А також є сигналами іншим країнам, в тому числі і Україні, та задають вектор формування світової громадської думки.

Ось основні тези публікації.

Головна – по Бахмуту. Цитата: "Численні представники адміністрації США почали висловлювати занепокоєння, що Україна витрачає так багато живої сили і боєприпасів у Бахмуті, що це може підірвати її здатність до масштабного контрнаступу навесні".

Наступна теза – по підриву "Північного потоку". ЇЇ подають так, що США не вважають, що це зробила Україна, але проти якихось терористичних актів на території РФ, таких, як наприклад, підрив доньки відомого російського радикала Дугіна. Тобто бачимо певний дружній сигнал від США до РФ.

В черговий раз повторили тезу, що військовим шляхом Україна Крим не поверне. Цитата: "Держсекретар Блінкен сигналізував Києву, що потенційне повернення Криму Україні буде червоною лінією для Путіна, що, можливо, призведе до драматичної ескалації з боку Москви".

Бачимо, що США ведуть лінію по фіналізації війни, при якій Крим залишається російським. Хоч і кажуть, що це має вирішувати сама Україна. Але зрозуміло, що без допомоги США це буде малоймовірно. Тут нічого нового, про такий сценарій говорили ще минулого літа.

А щодо тези по Бахмуту, то це є не дуже прихований сигнал, що потрібно завершувати війну.

Цікаво, що ці публікації співпали із моментом, коли Сі Цзіньпіна втретє переобрали главою Китаю. Тепер він може діяти вільно. І збирається рулити в Москву зі своїм мирним планом.

Переможемо!

ЗА ВЕЛИКУ УКРАЇНУ