Конфлікт в Україні наблизився до критичного моменту, і ситуація може вийти з-під контролю, — заявив міністр МЗС КНР Цінь Ган, повідомляє CNN.

«Або вогонь припиниться, відновиться мир, а сторони стануть на правильний шлях політичного врегулювання, або олія буде підлита у вогонь, криза погіршиться, ситуація вийде з-під контролю», — заявив чиновник.

Також він додав, що санкції та тиск не зможуть вирішити проблему, допомогти мають «спокій, розум та діалог». Необхідно якнайшвидше розпочати процес мирних переговорів та врахувати «розумні міркування безпеки всіх сторін», додав дипломат.

Раніше Китай запропонував свій "мирний план". США, і Зеленський його відразу розкритикували, але сказали, що там є позитивні моменти. Цей план китайці вже продемонстрували і Росії. Яка відповіла, що вивчає його.

Росія запросила до себе в гості лідера Китаю Сі. Коли буде візит - невідомо. Орієнтуються на кінець березня. Але ясно, що Сі має поїхати до Москви з таким розрахунком, щоб досягти там чогось суттєвого. Бо якщо його візит завершиться пшиком, то це вдарить по його авторитету. Чого він допустити не може. Найголовнішим здобуттям Китаю після візиту до Москви має стати якраз встановлення миру.

Маємо маркер щодо термінів завершення війни – візит Сі до Москви і його результати .

Наша влада, зрозуміло, в курсі, що відбувається. Але як завжди спілкується лише натяками.

Так, нещодавно секретар РНБО України Данілов у телемарафоні сказав, що в Росії триває підготовча робота до переговорів, оскільки надії розв'язати питання військовим шляхом вони не мають. "План відомий, триває підготовча робота", - сказав він, наголосивши: "Усе, що стосується "Мінська-3", є неприйнятним для нашого суспільства".

Проте він не зміг відповісти на запитання, коли виникне "ситуація переговорів": "Є рішення РНБО, за яким жодних переговорів із Путіним ми вести не можемо. Він - терорист".

Тобто Данілов нам розповідає, що росіяни готуються до мирних переговорів, які ми з ними не збираємось вести. Логічне питання: навіщо вони тоді це роблять? Тренінг роблять в Кремлі з проведення переговорів?

Переможемо!

ЗА ВЕЛИКУ УКРАЇНУ